נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

אושר והצלחה – האם זה הולך יד ביד?

מטבעות

רוב האנשים רוצים להצליח בכדי להיות מאושרים, אך האם אושר הוא תוצאה של הצלחה? האם לצד ההצלחה אפשר בכלל לחוות אושר? השאלות האלו העסיקו רבים, ובמאמר הבא תקבלו להן תשובות.

 

ניפוץ האשליה

האמונה הרווחת היא שכאשר נשיג את היעדים שהצבנו לעצמנו, בעבודה או בזוגיות למשל, רק אז נהיה מאושרים. משמע, בכדי להיות מאושר קודם כל צריך להיות אדם מצליח. אז קבלו בשורה, בדיוק ההיפך הוא נכון.

עופר שם טוב, קואוצ'ר, מנטור ומטפל בשיטת NLP, טוען כי בניגוד לאמונה הנפוצה, כדאי קודם כל להיות אדם מאושר בכדי להיות אדם מצליח. משמע, אושר הוא המפתח להצלחה בחיים.

 

אז הצלחה לא גורמת לאושר?

זה לא שהצלחה לא גורמת לאושר כלל. סך הכל יש בהצלחה המון דברים טובים ובפרט תחושה נעימה ומשכרת שמגיעה לצד הגשמת חלום. הצלחה אולי גורמת לעליה ברמת האושר, אך מדובר באושר זמני ורגעי. הרי השגרה לא נעלמת, אם היינו עצובים או שמחים לפני ההצלחה – לאותו מצב נגיע אחרי, כך שמהר מאוד אחרי שחווינו הצלחה, האושר יתמסמס כלא היה ונשוב לרדוף אחריו.

 

אושר הוא עניין של בחירה

במקום לרדוף אחרי האושר כדאי וגם אפשר ליצור אותו בצורה יזומה. ראשית, בכדי להיות מאושרים יש להיות אותנטיים עם הרצונות האמיתיים שלנו ולתת להם ביטוי, לשים לב שאנחנו לא מגשימים חלומות של אנשים אחרים, או כאלה שהסביבה מצפה מאיתנו שנגשים.

עופר שם טוב, הבעלים של עופר שם טוב – פשוט להצליח, מסביר כי תת המודע שלנו הוא זה שיוצר את המציאות שלנו, כמו גם אם אנחנו מאושרים או לא. אם האושר לא נוכח בחיים שלנו, כדאי שנצלול אל תת המודע ונבחין באמונות שלנו לגבי החיים ולגבי אושר, מה הזיכרונות שלנו? אילו מחשבות מסתובבות לנו שם בצורה או מודעת או לאו ועוד.

 

אז איך להיות מאושרים?

  1. תרגלו הכרת תודה

הכרת תודה מאפשרת למוח ובייחוד לתת המודע לעבור מתודעת חוסר לתודעת יש. כדאי להצטייד ביומן מיועד ולציין בכל יום שלושה דברים שאתם מודים עליהם, תחושת האושר תעלה בוודאות.

 

  1. גוף בתנועה

כל סוג של פעילות גופנית משחררת אנדורפינים, שמשליכים ישירות על ההרגשה שלנו בצורה טובה. בכדי להעצים את החוויה כדאי במיוחד להפעיל את הגוף בחיק הטבע.

 

  1. זמן איכות

הקדישו זמן איכות לעצמכם, בפעילות שאתם אוהבים כמו קריאת ספר או הליכה על שפת הים. כמו כן, חשוב לייצר זמן איכות עם אנשים קרובים כמו חברים או בני משפחה אהובים, זה בהחלט יתרום לתחושות רווחה ואושר.

לסיכום, אפשרי בהחלט לחוות הצלחה לצד אושר, בתנאי שהאושר יהיה המפתח. אושר הוא תוצר של בחירה, ולא של הצלחה ובכדי לחוות אותו בשגרה כדאי לתרגל הכרת תודה, להפעיל את הגוף ולבלות זמן איכות.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות הנפש