איך נגמלים מהימורים – 5 כללי זהב

אחת ההתמכרויות הנפוצות ביותר בעולם היא התמכרות להימורים. הימורים עשויים לקרוץ לאנשים רבים, שכן ניתן לזכות בסכומי כסף גבוהים באמצעותם, ולזכייה מתלווה תחושת אופוריה וסיפוק. עם זאת, חשוב לזכור כי זוהי התמכרות לכל דבר, בעלת השלכות נפשיות וכלכליות רבות. יש לטפל בהתמכרות זו כמו בשאר ההתמכרויות, ועדיף מוקדם ממאוחר!

 

השפעות ההתמכרות להימורים

 

השלכות כלכליות

ההשפעה הברורה ביותר שיש להימורים על אדם מהמר, היא ההשפעה הכלכלית. כל דרך הימור (בין אם לוטו, טוטו, מכונות מזל, פוקר ועוד) טומנת בחובה פוטנציאל הפסד כספי עצום.

הריגוש שמתלווה להימור, הסיפוק שבזכייה, וכן המחשבה המוטעית שיום יבוא וההוצאה הכספית על ההימורים תשתלם ובגדול – כל אלו גורמים למהמר להוציא סכומי כסף גדולים על הימורים. לעיתים קרובות אנשים משקיעים חלק גדול ממשכורתם על הימורים, ולא נדירים הם המקרים בהם שומעים על אנשים שאיבדו את ביתם ורכושם, כתוצאה מהתמכרות להימורים.

 

השלכות נפשיות

מעבר להשלכות הכלכליות, הימורים עשויים להביא להשלכות נפשיות קשות על מהמרים כפייתיים. בדרך כלל, לאחר תחושת הריגוש שבאה בעקבות ההתמכרות – מגיעות תחושות האכזבה והתסכול כאשר מתברר שלא זכית.

כאשר משקיעים סכומי כסף גדולים בהימורים, הקשיים הנפשיים עשויים להגיע לכדי חרדות, חוסר מנוחה, עצבנות ומתח תמידיים.

 

איך תוכלו להיגמל מהימורים?

להלן חמישה כללים מנחים, שיוכלו לעזור לכם בתהליך הגמילה מהימורים:

 

איתור שורש הבעיה

הצעד הראשון בדרך לגמילה צריך להיות חשיבה עמוקה עם עצמך – למה בעצם אתה מהמר? מה ההימורים גורמים לך להרגיש?

 

הימנעות מוחלטת מהימורים

הצעד הבא בהליך הגמילה הוא התנזרות מוחלטת מהימורים. לא להגביל את הסכום עליו אתה מהמר, ואף לא למצוא תחליף להימורים בכסף – אלא הימנעות מוחלטת. כל דרך אחרת אמנם תוכל להביא לצמצום ההשלכות הכלכליות על חייך, אך לא תעלים את ההרגל המגונה של ההתמכרות עצמה.

 

תיעול הזמן והכסף שנחסך

לאחר תקופה קצרה של הימנעות מהימורים, תוכל להיווכח כמה כסף וזמן יקר נחסכו לך. כדי לגרום לעצמך להרגיש טוב, תחשוב על דרכים מועילות לנצל את המשאבים שלפתע התפנו.

 

תמיכה של משפחה וחברים

שתף את המשפחה והחברים בהליך הגמילה שאתה עובר, ותבקש מהם לתמוך בך ברגעים הלא פשוטים. ייתכן שתופתע עד כמה תמיכה מהאנשים הקרובים לך עשויה להקל עליך את התהליך!

 

ליווי מקצועי

אם ניסית להימנע מהימורים לבדך, אך בסופו של דבר לא הצלחת להתמיד בכך – תוכל להיעזר בטיפול וליווי מקצועי. אנשי מקצוע ליוו אנשים רבים בהליך הגמילה שלהם מהימורים, ויוכלו לעזור לך מניסיון העבר שלהם ולגרום לך לשנות את חייך לטובה. לעזרה היכנסו לאתר: https://www.gmila.org.il.

בנוסף לאיש המקצוע, תוכל להצטרף לקבוצת תמיכה של מהמרים, שעוברים כולם את אותו תהליך הגמילה – ותומכים אחד בשני בדרך לאימוץ שגרת חיים בריאה יותר.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »