נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך שמירה על בריאות הפה משפיעה על הבריאות הכללית?

בריאות הפה

הפה שלנו הוא שער הכניסה אל הגוף שלנו. כל מה שנכנס אל יו עובר דרך חלל הפה. לכן יש משמעות עצומה לוודא שהאזור הזה נשאר נקי מזיהומים ומחלות שהחיידקים שלהם מוצאים את דרכם אל הגוף ויוצרים בעיות רפואיות שלעיתים יכולות להיות מסכנות חיים. 

 

איך שמירה על בריאות הפה משפיעה על הבריאות הכללית ?

הגוף שלנו הוא מערכת משוכללת שאין משוכללת ממנה. מדענים ורופאים לא מפסיקים לגלות עובדות מדהימות וחושפים נתונים בעלי משמעות רבה לבריאות שלנו ולדרך בה הגוף שלנו מתפקד. מה שברור לכולם הוא שיש קשר בין חלקי הגוף השונים, אין שום דבר סתמי בגוף ותמיד יש קשר בין פעולה של איבר מסויים על התוצאה של אותה פעולה על איבר אחר.

שאנחנו מייחסים אמירה מסוג זה לבריאות הפה, אין דרך אחרת לומר שבריאות הפה היא בעלת משמעות עצומה לבריאות הכללית של הגוף כולו. חלל הפה שלנו מעבר לעובדה שהוא משמש לאכילה ושתיה, הוא בנוסף שער הכניסה לגוף שלנו, מזון, שתיה, האוויר שאנחנו נושמים הכל עובר דרך הפה. במידה ובאזור הזה תהיה בעיה, הצטברות של חיידקים או זיהומים זה מייד יעבור לשאר חלקי הגוף.

במידה ונאלץ לעבור טיפול בחלל הפה, התרופות, החיידקים, הזיהומים שמצטברים שם יספגו אל תוך גופנו. רופאי השיניים בארץ ובעולם ממליצים על טיפול יומו ומעקב תקופתי קבוע, פנו עוד היום אל הרופא המומלץ הקרוב אליכם, בין אם זה בחיפה או רופא שיניים בקרית ביאליק עשו זאת בהקדם.

בריאות כללית

מצבים בהם בעיות בחלל הפה יוצרות בעיות באזורם אחרים בגוף הן ידועות ומוכרות לרפואה המודרנית במקרים רבים, לצורך העניין הנה מספר דוגמאות שכיחות יותר.

  • הריון ולידה – נמצא קשר ישיר בין בעיות חניכיים ומחלות הקשורות בהן אצל נשים בהריון המובילות ללידה מוקדמת ומשקל תינוק נמוך מהמקובל.
  • חולי סכרת – מחלות חניכיים בקרב חולי סכרת גורמות למצב של חוסר איזון ברמות הסוכר בדם ברמה היכולה לעיתים להוות סכנה ממשית.
  • אנדוקרדיטיס – סוג של זיהום הפוגע באזורים פנימיים של הלב, נגרם עקב חדירת חיידקים עוינים דרך חלל הפה כתוצאה מחוסר היגיינה, מצב זה עלול לגרום לבעיות בלב ולמחזור הדם.
  • אוסטאופורוזיס – יש קשר בין החלשות השיניים להיחלשות העצמות.
  • קיימים עוד מקרים רבים – הקשר בין בריאות הפה למחלות שונות יכול להופיע גם בבעיות במערכת החיסון, אנורקסיה ובולימיה וכן באלצהיימר.

 

כיצד אוכל לשמור על בריאות הפה?

מה אפשר לעשות על מנת לשמור על הגוף שלנו מאותם מקרים של זיהומים ובעיות הנגרמות על ידי מחלות וזיהומים בחלל הפה ?

  • בצעו ביקורת תקופתית אצל הרופא, מרפאת שיניים בקריות תוכל להעניק לכם את השירות הזה בצורה מקצועית.
  • ביקור סדיר אצל שיננית אחת לחצי שנה או על פי הצורך.
  • צחצחו שיניים כל יום פעמיים ביום
  • החליפו את מברשת השיניים כל 80-90 יום

ותמיד זכרו, ההשקעה בשיניים, היא השקעה בכל הגוף.

בריאות הפה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
פודיאטריה
מה זה פודיאטריה?

כל אחד מהחלקים בגוף שלנו ממלא תפקיד משמעותי אחר, וכך גם כפות הרגליים שלנו. לכן מוקדש להן תחום רפואי

רפואה אסתטית
12 פעולות של רפואה אסתטית

ברוכים הבאים לעולם המרתק של הרפואה האסתטית, שבו מדע ואמנות משתלבים זה בזה כדי לעזור לאנשים לשפר את המראה