נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

האם רחפנים או טיסנים יכולים לפגוע בבריאות הילד?

דָאוֹן

אחת המתנות הפופולריות ביותר בקרב ילדי הדור החדש היא רחפן או טיסן לשימוש אישי. נכון, רחפנים וטיסנים הם מילים המוכרות לנו, המבוגרים יותר, מעולמות הריגול והצבא ואפילו החקלאות, אבל כיום ניתן למצוא בשוק רחפנים המיועדים לילדים ממש. זו מתנה אדירה, קצת כמו מכונית על שלט רחוק – רק כזו שמרחפת!

 

רגע, קודם כל מה ההבדל בין רחפן לטיסן?

לפני קנייה של רחפן לילדים, כדאי שנפענח רגע מה ההבדל – קצת כמו ההבדל בין סוסיתא לטסלה. טיסנים הם הדור הישן, המוכר והטוב. כמו שהיינו בונים פעם בחוגים. טיסן הוא קל יותר לבנייה ולתפעול, לפעמים מצויד במנגנון חשמלי ולפעמים לא. הוא מיועד להטסה במקומות פתוחים, כמובן. הרחפן, לעומתו, הוא ממש כלי טיס קטן. יש כאלה מתוחכמים יותר ומתוחכמים פחות, עם מצלמות, עם מנוע נוסף, וכו' וכו'.

 

זו בכלל מתנה מתאימה לילדים?

משחק המילים ממש עובד כאן, שמעו לנו – ילדים עפים על זה! טוב, וגם מבוגרים… מה יכול להיות רע בצעצוע שעף ומרחף באוויר, ועוד כזה שאנחנו מכוונים בעזרת שלט רחוק? לילדים סקרנים וחקרנים, אנחנו ממליצים לשקול גם רחפן עם מצלמה – לתיעוד של מקומות רחוקים, או סתם של המרפסת שלנו מגבוהה.

 

האם יש סכנה בשימוש ברחפנים או טיסנים עם ילדים

כמו בכל הפעלה של צעצוע חשמלי או על בטריות, יש לנקוט באמצעי זהירות. אם הילד קטן מגיל עשר, דאגו אתם ההורים לתהליך ההטענה של הרחפן (אם נזקק להטענה חשמלית). ליתר ביטחון. לגבי פציעות העלולות להיגרם מפגיעה של רחפן או טיסן – רוב הרחפנים והטיסנים עשויים במכוון מחומר קל יחסית, לרוב פלסטיק.

כך שפגיעה, אם מתרחשת כזו, לא תכאב חלילה. הרחפנים גם לא טסים במהירות גבוהה, וגם בזה יש היבט בטיחותי יותר במקרה של חלילה התנגשות בבן אדם, בטח ובטח שבילד. כמו בכל פעילות שנעשית בחוץ לזמן ממושך, אנחנו ממליצים על קרם הגנה והקפדה על משמעת מים – בכל זאת, השמש הים תיכונית לא תמיד ידידותית אלינו.

 

עוד משנה זהירות

אנחנו ממליצים לבדוק האם האזור בו אתם יוצאים להטיס קרוב במקרה לשדה תעופה כלשהו, או למתקנים צבאיים. אם כן, היינו ממליצים להימנע ולמצוא מקום אחר להטיס בו. בטח עבור הילדים, זו יכולה להיות חוויה מתסכלת אם צה"ל "יוריד" להם את הרחפן מהאוויר. לא חבל על האנרגיות של שני הצדדים? ולגבי מזג האויר – זה נשמע לנו מובן מאליו, אבל אולי כדאי להדגיש שפחות מומלץ לצאת להטיס טיסנים ורחפנים בימים גשומים, כאלו עם רוחות חזקות, וכו'.

 

לסיכום,

רחפן או טיסן, בטח כזה המיועד לילדים ונקנה בחנות ייעודית (גם חנות צעצועים נחשבת) הוא מתנה נפלאה, מעוררת סקרנות, רצון לצאת ולחקור, ולהגביה עוף. רק שימו לב לדגשים שציינו כאן לפניכם, וצאו להטסה בטוחה ומשמחת!

דָאוֹן

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
פודיאטריה
מה זה פודיאטריה?

כל אחד מהחלקים בגוף שלנו ממלא תפקיד משמעותי אחר, וכך גם כפות הרגליים שלנו. לכן מוקדש להן תחום רפואי