קיבלת המלצה רפואית שהובילה לרשלנות – מהם השלבים הבאים

מהי רשלנות רפואית?

טרם שניכנס לעובי הקורה מה כדאי לכם לעשות במקרה ובו נתקלתם ברשלנות רפואית חשוב לדעת מהי רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית היא מתן שירות רפואי תוך חריגה ממידת הזהירות הסבירה טרם הטיפול או במהלך הטיפול הרפואי ותוך פגיעה במטופל.

לא כל נזק הנגרם לחולה מוגדר כרשלנות רפואית, אך מה כן?

מתן תרופות שאינן מתאימות לחולה, אבחון שגוי של מחלה, אבחנה מאוחרת, טיפול מיותר שאין בו צורך, רשלנות בניתוחים ומתן עצה רפואית שאינה תואמת את מצבו של החולה.

 

מה עליכם לעשות במקרה וקיבלתם המלצה שהובילה לרשלנות רפואית?

מורכבות הטיפול והרגישות הנלוות למקרים של רשלנות רפואית מחייבים הוכחת קשר סיבתי בין העצה שניתנה על ידי הרופאים למצבו הרפואי של הלקוח ולפיכך חובה לטפל במקרים אלו על ידי עורך דין לרשלנות רפואית.

עורך דין בעל ידע וניסיון ישקול את המקרה וסיכויי הצלחתו וינחה אתכם בתהליך הארוך בדרך לקבלת הפיצוי המגיע לכם, פיצוי שאמנם לא יפצה בהכרח על הנזק הפיזי אותו חוויתם אתם או מי ממקורביכם אך יעניק תחושת פיצוי רגשית ובמקרים מסוימים יאפשרו לכם לממן טיפולים שנועדו לתקן את נזקי הרשלנות הרפואית.

 

ומה הם יתרונותיו של עורך דין המתמחה במקרי רשלנות רפואית?

  • איסוף הנתונים הרפואיים

לאחר שפניתם אל עורך דין המתמחה במקרים של רשלנות רפואית, עורך הדין יפנה לאיסוף של כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים למקרה.

לרוב מגיעים הלקוחות עם רשומות רפואיות בסיסיות ועל כך על עורך דיו מנוסה לפנות אל הגורמים שיכולים להנפיק מסמכים מפורטים יותר, כאלה שלרוב אנשים מן המניין אינם יכולים להשיג בקלות ושהגורמים הרפואיים המעורבים במקרה, מעוניינים לשמור הרחק מעיני הנפגעים.

 

  • קבלת חוות דעת ממומחים רפואיים

במקרים של רשלנות רפואית בכלל ובמקרה של המלצה שגויה בפרט לקבל חוות דעת של מומחי רפואה בתחום הרלוונטי, אלו יוכלו לקבוע האם ישנה עילת תביעה ומהי אחריותו של הגורם המייעץ.

עורך הדין יפנה אל מומחי הרפואה שיחוו את דעתם לגבי המקרה הפרטני ויערכו במקרה הצורך חוות דעת רפואית לבית המשפט.

 

  • הגשת התביעה וההליך בבית המשפט

לאחר איסוף הרשומה הרפואית וקבלת חוות הדעת מהמומחה הרפואי הרלוונטי ויגיש כתב תביעה מנומק בסיפור המקרה ובליווי המסמכים הרפואיים אל בית המשפט, עורך דין בקיא ומקצועי גם ידע לאיזה בית משפט כדאי להפנות את התביעה.

לאחר הגשת כתב התביעה ידון הנושא בבית המשפט שלרוב מפנה את הצדדים להשגת פשרה מחוץ לכתליו, אם לא הושגה פשרה בין הצדדים ידון בית המשפט במקרה ויפסוק בהתאם לנתונים.

 

לסיכום

בנושא רגיש וכואב זה פנייה אל עורך דין מקצועי ומנוסה תקל עליכם בהליך המורכב לעתים ותנהל אותו ברגישות והגינות עד לקבלת הפיצוי המיוחל.

 

פסיקה משפטית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
5 יתרונות לשימוש במכשיר Optune למחלת סרטן

Optune (אופטיון) מהווה טיפול לגליובלסטומה מולטיפורמה (GBM)- סרטן מוח מהסוג הראשוני (תאי המוח הופכים להיות סרטניים), כאשר מדובר בקסדה שלובשים על הראש והיא משדרת למוח שדות חשמליים (TTFields) שיכולים לעצור את חלוקת התאים של הגליובלסטומה או לכל הפחות להאט את קצב גידולם. הטיפול מקומי ולא פולשני אשר מכוון לתאי הסרטן בלבד ולא פוגע בתאים בריאים.   רקע על Optune מחקר

קרא עוד »
סוגי מזרנים מפנקים שכדאי לכם להכיר

שינה היא אחת הפעולות החשובות שאנחנו עושים ביום יום. בכדי שהשינה תהייה איכותית, טובה ומועילה, כדאי שנרגיש בנוח במהלך הלילה. לכך אחראי בין היתר המזרן שלנו, לכן חשוב שנבחר כזה נוח, מותאם וטוב עבורנו. איך עושים זאת? ואילו סוגים קיימים? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.   למה חשוב שתבחרו מזרן טוב אם נחשוב על כך, אנחנו מבלים כשליש מחיינו בשינה,

קרא עוד »
סיבוכים אפשריים בהזרקת בוטוקס

ידוע כי הזרקת בוטוקס יכולה לטשטש ולהעלים הן קמטי הבעה והן קמטי הזדקנות, אך פרט לטיפולים אסתטיים, ישנם גם טיפולים רפואיים שבהם היא מתבצעת. זאת ועוד, להזרקה ישנן תופעות לוואי שלרוב מפסיקות לאחר זמן קצר והסיבוכים שעלולים להיווצר כתוצאה ממנה הינם נדירים. אם כך, באילו סיבוכים מדובר?   מהו הבוטוקס וכיצד הוא פועל? הבוטוקס הינו חלבון הנוצר באופן טבעי על

קרא עוד »
איך תדעו איזה טיפול מהרפואה הסינית מתאים לכם?

הרפואה הסינית כוללת בתוכה מגוון שיטות ריפוי, ולכל שיטה הסגולות והכוחות הייחודיים לה. אם אתם פונים לרפואה סינית חשוב שתאבחנו היטב את הקושי שלכם על מנת שתוכלו להתאים את הטיפול הנדרש. טיפול לא תואם, מקצועי ככל שיהיה, לא יסייע לכם להתקדם ולהתרפא. לרפואה סינית יש אהדה רבה בשנים האחרונות ומטופלים רבים יעידו כי הם חוו השתפרות משמעותית בתחושה הפנימית והגופנית

קרא עוד »
סיבות להשתמש בקנאביס רפואי

סגולותיו הרפואיות של קנאביס ידועות משחר ההיסטוריה, וקנאביס שימש למטרות רפואיות במגוון תרבויות וציביליזציות עתיקות ויתרונותיו הולכים ומקבלים הכרה גם בישראל כיום. משרד הבריאות מאשר שימוש בקנאביס רפואי לשורה של מצבים רפואיים, ולאחרונה באופן לא רשמי מרחיב את המצבים הרפואיים אליהם ניתן לקבל רישיון בכפוף להמלצת רופא (שאינה מחייבת את משרד הבריאות). הכירו את סגולותיו של הקנאביס הרפואי   מדוע

קרא עוד »