קיבלת המלצה רפואית שהובילה לרשלנות – מהם השלבים הבאים

מהי רשלנות רפואית?

טרם שניכנס לעובי הקורה מה כדאי לכם לעשות במקרה ובו נתקלתם ברשלנות רפואית חשוב לדעת מהי רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית היא מתן שירות רפואי תוך חריגה ממידת הזהירות הסבירה טרם הטיפול או במהלך הטיפול הרפואי ותוך פגיעה במטופל.

לא כל נזק הנגרם לחולה מוגדר כרשלנות רפואית, אך מה כן?

מתן תרופות שאינן מתאימות לחולה, אבחון שגוי של מחלה, אבחנה מאוחרת, טיפול מיותר שאין בו צורך, רשלנות בניתוחים ומתן עצה רפואית שאינה תואמת את מצבו של החולה.

 

מה עליכם לעשות במקרה וקיבלתם המלצה שהובילה לרשלנות רפואית?

מורכבות הטיפול והרגישות הנלוות למקרים של רשלנות רפואית מחייבים הוכחת קשר סיבתי בין העצה שניתנה על ידי הרופאים למצבו הרפואי של הלקוח ולפיכך חובה לטפל במקרים אלו על ידי עורך דין לרשלנות רפואית.

עורך דין בעל ידע וניסיון ישקול את המקרה וסיכויי הצלחתו וינחה אתכם בתהליך הארוך בדרך לקבלת הפיצוי המגיע לכם, פיצוי שאמנם לא יפצה בהכרח על הנזק הפיזי אותו חוויתם אתם או מי ממקורביכם אך יעניק תחושת פיצוי רגשית ובמקרים מסוימים יאפשרו לכם לממן טיפולים שנועדו לתקן את נזקי הרשלנות הרפואית.

 

ומה הם יתרונותיו של עורך דין המתמחה במקרי רשלנות רפואית?

  • איסוף הנתונים הרפואיים

לאחר שפניתם אל עורך דין המתמחה במקרים של רשלנות רפואית, עורך הדין יפנה לאיסוף של כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים למקרה.

לרוב מגיעים הלקוחות עם רשומות רפואיות בסיסיות ועל כך על עורך דיו מנוסה לפנות אל הגורמים שיכולים להנפיק מסמכים מפורטים יותר, כאלה שלרוב אנשים מן המניין אינם יכולים להשיג בקלות ושהגורמים הרפואיים המעורבים במקרה, מעוניינים לשמור הרחק מעיני הנפגעים.

 

  • קבלת חוות דעת ממומחים רפואיים

במקרים של רשלנות רפואית בכלל ובמקרה של המלצה שגויה בפרט לקבל חוות דעת של מומחי רפואה בתחום הרלוונטי, אלו יוכלו לקבוע האם ישנה עילת תביעה ומהי אחריותו של הגורם המייעץ.

עורך הדין יפנה אל מומחי הרפואה שיחוו את דעתם לגבי המקרה הפרטני ויערכו במקרה הצורך חוות דעת רפואית לבית המשפט.

 

  • הגשת התביעה וההליך בבית המשפט

לאחר איסוף הרשומה הרפואית וקבלת חוות הדעת מהמומחה הרפואי הרלוונטי ויגיש כתב תביעה מנומק בסיפור המקרה ובליווי המסמכים הרפואיים אל בית המשפט, עורך דין בקיא ומקצועי גם ידע לאיזה בית משפט כדאי להפנות את התביעה.

לאחר הגשת כתב התביעה ידון הנושא בבית המשפט שלרוב מפנה את הצדדים להשגת פשרה מחוץ לכתליו, אם לא הושגה פשרה בין הצדדים ידון בית המשפט במקרה ויפסוק בהתאם לנתונים.

 

לסיכום

בנושא רגיש וכואב זה פנייה אל עורך דין מקצועי ומנוסה תקל עליכם בהליך המורכב לעתים ותנהל אותו ברגישות והגינות עד לקבלת הפיצוי המיוחל.

 

פסיקה משפטית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפול זוגי – תוך כמה פגישות חל שיפור?

טיפול זוגי בדרך כלל מגיע בשלבים בהם בני זוג נשואים מאוד אוהבים ורוצים לגרום לקשר להצליח אבל בשביל להחזיר את האמון אחד בשנייה צריך התערבות של גורם מקצועי. טיפול זוגי הוא אחד הטיפולים השכיחים ונפוצים יותר בישראל ובעולם ובמאמר הזה נדבר על עליו. מתי צריך טיפול זוגי? מה קורה במהלך טיפול זוגי ומתי ניתן לראות שיפור משמעותי? על כל השאלות

קרא עוד »
התפתחות אישית בעזרת NLP

מיצוי הפוטנציאל האמיתי של אדם הוא כמו למצוא אוצר נסתר. הוא לא בהכרח קבור עמוק כמו שניתן היה לחשוב – לעתים קרובות הוא דווקא מוסתר קרוב מאוד לפני השטח, אבל אנחנו זקוקים לעזרה על מנת שנוכל לגלות אותו מחדש ולהפיח בו חיים… במאמר זה נבחן כלים שונים מעולם ה – NLP שבכוחם לסייע במימוש הפוטנציאל האישי הגלום בכל אחד מאיתנו

קרא עוד »
האם פסיכיאטר ילדים זה פתרון לבעיות התנהגות אצל ילדים?

השקט שאחרי הסערה. סיימתי הרגע לטאטא את הזכוכיות ולזרוק אותן לפח, לפחות שלא יהיו עוד נפגעים. אני מתיישבת על הספה, ולוקחת נשימה עמוקה. אני מרימה את מבטי ומסתכלת על הבית ההפוך. תכולת מגירת המשחקים על הרצפה, כסאות הפוכים, ציור קרוע לגזרים, ואינספור חתיכות פאזל מפוזרות ברחבי הסלון. הוא נכנס הביתה, מבט אחד, והכל ברור. אני אפילו לא צריכה להסביר. הוא

קרא עוד »
יוגה למתחילים – איך לאט לאט תתקדמו בתרגילי

יוגה היא צורת אימון גופני – רוחני אשר פותחה בהודו, ומטרתה היא להגיע לאיזון רוחני על ידי אימון גופני. תרגילי היוגה מתחלקים למספר רמות, והרמה הבסיסית ביותר היא יוגה למתחילים. כעת נשאלת השאלה – כיצד משתפרים ומתקדמים ברמות? על מנת להתקדם ברמות, ולהגיע לתרגילים מורכבים יותר, וברמה מתקדמת יותר, תצטרכו להקפיד על מספר כללים. במאמר זה תיחשפו לכללי הזהב שיעזרו

קרא עוד »
מהי רמת האלכוהול המותרת שאיתה אסור לנהוג ואיך מודדים אותה

יצאת לאירוע משפחתי וישבת על הבר, דיברת עם הברמן על סוגי האלכוהול השונים ורק לקחת פה ושם כמה טעימות, כמה צ'ייסרים ולקינוח, שתית רק כמה קוקטיילים. אתה בטח אומר לעצמך באותם רגעים שזה רק קוקטייל, ובטח הברמן הוסיף אליו בעיקר מיץ ממותק וקצת מים ויש בו רק כמה טיפות בודדות של אלכוהול. אתה חושב שאתה יכול לעלות על ההגה? כדאי

קרא עוד »