נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

קיבלת המלצה רפואית שהובילה לרשלנות – מהם השלבים הבאים

משקל

מהי רשלנות רפואית?

טרם שניכנס לעובי הקורה מה כדאי לכם לעשות במקרה ובו נתקלתם ברשלנות רפואית חשוב לדעת מהי רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית היא מתן שירות רפואי תוך חריגה ממידת הזהירות הסבירה טרם הטיפול או במהלך הטיפול הרפואי ותוך פגיעה במטופל.

לא כל נזק הנגרם לחולה מוגדר כרשלנות רפואית, אך מה כן?

מתן תרופות שאינן מתאימות לחולה, אבחון שגוי של מחלה, אבחנה מאוחרת, טיפול מיותר שאין בו צורך, רשלנות בניתוחים ומתן עצה רפואית שאינה תואמת את מצבו של החולה.

 

מה עליכם לעשות במקרה וקיבלתם המלצה שהובילה לרשלנות רפואית?

מורכבות הטיפול והרגישות הנלוות למקרים של רשלנות רפואית מחייבים הוכחת קשר סיבתי בין העצה שניתנה על ידי הרופאים למצבו הרפואי של הלקוח ולפיכך חובה לטפל במקרים אלו על ידי עורך דין לרשלנות רפואית.

עורך דין בעל ידע וניסיון ישקול את המקרה וסיכויי הצלחתו וינחה אתכם בתהליך הארוך בדרך לקבלת הפיצוי המגיע לכם, פיצוי שאמנם לא יפצה בהכרח על הנזק הפיזי אותו חוויתם אתם או מי ממקורביכם אך יעניק תחושת פיצוי רגשית ובמקרים מסוימים יאפשרו לכם לממן טיפולים שנועדו לתקן את נזקי הרשלנות הרפואית.

 

ומה הם יתרונותיו של עורך דין המתמחה במקרי רשלנות רפואית?

  • איסוף הנתונים הרפואיים

לאחר שפניתם אל עורך דין המתמחה במקרים של רשלנות רפואית, עורך הדין יפנה לאיסוף של כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים למקרה.

לרוב מגיעים הלקוחות עם רשומות רפואיות בסיסיות ועל כך על עורך דיו מנוסה לפנות אל הגורמים שיכולים להנפיק מסמכים מפורטים יותר, כאלה שלרוב אנשים מן המניין אינם יכולים להשיג בקלות ושהגורמים הרפואיים המעורבים במקרה, מעוניינים לשמור הרחק מעיני הנפגעים.

 

  • קבלת חוות דעת ממומחים רפואיים

במקרים של רשלנות רפואית בכלל ובמקרה של המלצה שגויה בפרט לקבל חוות דעת של מומחי רפואה בתחום הרלוונטי, אלו יוכלו לקבוע האם ישנה עילת תביעה ומהי אחריותו של הגורם המייעץ.

עורך הדין יפנה אל מומחי הרפואה שיחוו את דעתם לגבי המקרה הפרטני ויערכו במקרה הצורך חוות דעת רפואית לבית המשפט.

 

  • הגשת התביעה וההליך בבית המשפט

לאחר איסוף הרשומה הרפואית וקבלת חוות הדעת מהמומחה הרפואי הרלוונטי ויגיש כתב תביעה מנומק בסיפור המקרה ובליווי המסמכים הרפואיים אל בית המשפט, עורך דין בקיא ומקצועי גם ידע לאיזה בית משפט כדאי להפנות את התביעה.

לאחר הגשת כתב התביעה ידון הנושא בבית המשפט שלרוב מפנה את הצדדים להשגת פשרה מחוץ לכתליו, אם לא הושגה פשרה בין הצדדים ידון בית המשפט במקרה ויפסוק בהתאם לנתונים.

 

לסיכום

בנושא רגיש וכואב זה פנייה אל עורך דין מקצועי ומנוסה תקל עליכם בהליך המורכב לעתים ותנהל אותו ברגישות והגינות עד לקבלת הפיצוי המיוחל.

 

פסיקה משפטית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי