נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הפרעות שינה

זוג במיטה

הבריאות שלנו היא הדבר החשוב ביותר בחיים ויש לה השפעה עצומה על איכות החיים שלנו ועל רמת החיים שלנו.

אולי לא חשבתם על כך אך יש דברים רבים המשפיעים על הבריאות שלנו וקובעים כיצד היא תהיה.

בין היתר ניתן לכלול בהשפעות על הבריאות שלנו את נושא התזונה, את נושא הגנטיקה, את נושא הכושר ועוד.

אך אחד הדברים שמשפיע יותר מהכול על הבריאות שלנו ולא זוכה לדי חשיפה זה הנושא של שינה. אדם שלא יישן טוב או סובל לא עלינו מהמחלה שנקראת נרקולפסיה יסבול מבריאות לקויה.

לא רבים יודעים זאת אך הפרעות שינה הן דבר נפוץ מאוד ואנשים רבים סובלים מהם גם אם אינם מודעים לכך.

זה כמובן נתון חשוב מאוד מכיוון שהפרעת שינה משפיעה לא רק על השינה שלנו אלא על כלל הבריאות שלנו וזה משהו שאסור לזלזל בו.

 

מדוע חובה לפנות לרופא בגין הפרעות שינה?

אז עושים אם אנו סובלים מהפרעות שינה או לא עלינו מהמחלה נרקולפסיה? כיצד נתין לטפל בבעיה בצורה הטובה ביותר ולהתגבר על מחלה זו? אם כן הדרך החכמה לטפל במחלת שינה או בהפרעת שינה היא כמו טיפול בכל מחלה אחרת, עלינו ללכת לרופא שיטפל בנו. הרופא יערוך בדיקות למשל במעבדת שינה ויראה מה המאפיינים של המחלה שלנו, על סמך זאת הוא יחליט על הטיפול הטוב ביותר לבעיה שלנו ויבטיח כי אנו נבריא ומהר. לכן אם אתם סובלים מהפרעת שינה אל תמתינו ולכו ישר לרופא בכדי שהלה יטפל בכם ויעניק לכם את המתנה הגדולה ביותר שאפשר לקבל – בריאות.

 

האם כל רופא יכול לסייע לי בנושא ההפרעות?

אם אתם סובלים ממחלה של נרקולפסיה או מהפרעות שינה ההמלצה הכי טובה היא לפנות לרופא. אך שימו לב לא כל רופא יכול לסייע לכם בנושא של הפרעות שינה אם אתם סובלים מהפרעות שינה אתם צריכים לפנות אך ורק אל רופא שינה. עליכם לדעת כי התחום של הפרעות שינה הוא תחום נרחב הדורש התמחות מיוחדת. כפי שיש רופא אף אוזן גרון, רופא מומחה לסרטן או רופא המומחה לדלקת ריאות כך יש רופא המומחה ברפואת שינה ועליכם עקב הפרעות שינה לפנות אך ורק אל רופא כזה מכיוון שהוא היחיד שיכול לסייע לכם בצורה הטובה ביותר ולהבטיח כי תהיו בריאים.

? בהפרעות שינה?

טיפול רפואי הוא לא הדבר היחיד שאפשר לעשות בגין הפרעות שינה. בין היתר אפשר לטפל במחלה נרקולפסיה גם באמצעות החלפת המיטה, שינוי תזונה, שינוי אורח החיים ואפשר להתחיל לעשות כושר. כל אלו משפיעים על השינה שלנו וקובעים במידה רבה כיצד נישן ולכן כדאי לאמץ הרגלים בריאים בחיים שלנו מכיוון שיש להם השפעה בין היתר על השינה שלנו.

 

אישה ישנה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
פודיאטריה
מה זה פודיאטריה?

כל אחד מהחלקים בגוף שלנו ממלא תפקיד משמעותי אחר, וכך גם כפות הרגליים שלנו. לכן מוקדש להן תחום רפואי