מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים.

על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.

 

חבות במס ואפשרות לקבלת פטור

חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה אחוז מסוים מגובה הכנסתו. גובה המס על הכנסה מעבודה עולה בצורה פרוגרסיבית ועשוי להצטבר לסכומים של עשרות ואף מאות אלפי שקלים בשנה, בהתאם לגובה ההכנסה של הנישום. לצד זאת, קיימים בחוק מנגנונים המאפשרים לקבל פטור ממס הכנסה.

 

פטור ממס בגין נכות רפואית

אדם אשר סובל מנכות רפואית עשוי לזכות בפטור ממס הכנסה, אשר במקרים מסוימים עשוי לחול על הכנסה שנתית עד לגובה של 614,400 ₪. על מנת לזכות בפטור זה, נדרש הנישום לעמוד בפני וועדה רפואית מיוחדת של הביטוח הלאומי שתכליתה היא קביעת דרגת הנכות של הנישום ואורך תקופתה.

 

מהו היקף הפטור

לקביעת הוועדה את דרגת הנכות ותקופתה, יש השפעה הרת גורל על גובה הפטור שיינתן לנישום וזאת באופן הבא:

  1. כאשר דרגת הנכות היא 90% לפחות ותקופת הנכות היא שנה או יותר, יזכה הנישום לפטור ממס עד להכנסה שנתית בגובה 614,400 ₪.
  2. כאשר דרגת הנכות היא 90% לפחות ותקופת הנכות היא בין 364 יום ל- 185 יום, יזכה הנישום לפטור ממס הכנסה עד להכנסה שנתית בגובה 73,560 ₪.
  3. כאשר דרגת הנכות היא מתחת ל- 90%, לא יהיה זכאי הנישום לפטור ממס הכנסה בגין נכות רפואית, ללא קשר לתקופת הנכות.
  4. כאשר דרגת הנכות היא 90% לפחות ותקופת הנכות הינה פחות מ- 185 יום, לא יהיה זכאי הנישום לפטור ממס הכנסה בגין נכות רפואית.

 

הקריטריונים של הוועדה הרפואית למתן פטור

ניתן למסור לידי הוועדה הרפואית כל מסמך רפואי או חוות דעת, אשר יש בהם כדי להצביע על עצם קיומו של ליקוי רפואי ועל מידת השפעתו על אורח חייו של הנבדק. במהלך הדיון בוועדה, עשוי הנבדק להתבקש לעבור בדיקה רפואית על ידי רופא הוועדה.

לאחר עיון במסמכים של הנבדק וביצוע הבדיקה הרפואית, יקבע רופא הוועדה את דרגת הנכות של הנבדק וזאת על פי תקנות הביטוח הלאומי (קביעת דגת נכות לנפגעי עבודה), המונות באופן מפורט את סך אחוזי הנכות הניתנים בגין כל ליקוי.

 

הוועדה הרפואית למתן פטור ממס – עושים את זה נכון

קבלת פטור ממס הכנסה בגין נכות רפואית, עשויה להשפיע באופן דרמטי על הכנסתו של נישום הסובל מנכות. הכנסה זו יכולה לשמש אותו לצבירת חסכונות ולמתן מענה יומיומי לקשיים הנובעים מנכותו. שאלת הפטור מוכרעת על ידי הוועדה הרפואית ולכן מומלץ להגיש את הבקשה לקבלת פטור בליווי גורם מקצועי הבקיא באופן פעולתה של הוועדה.

שעון ומטבעות

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »
איך גילו את החומר CBD?

איך גילו את החומר CBD? החומר המופלא והמרתק הזה שמבטא את סודו של הצמח הפרדוקסלי, זה שהשפעותיו העולמיות החלו עוד משחר ההיסטוריה ונמשכות עד היום: הקנביס. קצת על ההיסטוריה של  CBD.   מתי ואיפה החלו להשתמש בקנאביס? ממצאים היסטוריים מצביעים על שימוש ראשון בקאנביס בהודו. ע"פ הממצאים הפיקו ההודים מהקאנביס 3 סוגי תרכובות – תרכובת לעישון של עלים ופרחים מיובשים,

קרא עוד »