נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

עקרונות למאבק בהתמכרות לגראס

פרחים

הנטייה להתמכרות לגראס וסוגי סמים אחרים נפוצה במיוחד אצל אנשים רוחניים המחפשים משמעות.

הסקרנות, ההרפתקנות וחוסר הפחד לאבד שליטה פעמים רבות דוחפים אנשים להתנסות בעישון גראס, כאשר לעיתים חוויות העישון הראשונות באמת מביאות תחושה של פריצת דרך רוחנית.

 

אז מה הבעיה עם עישון גראס והתמכרות?

הבעיה מתחילה כאשר קשה למעשן להיפרד מהסם, ולהודות על כך שפתח לו דלת לעולם רוחני אך מעתה עליו להמשיך לבד. כאשר המעשנים מגלים כי הם לא מצליחים להפסיק עם הרגלי העישון ומפתחים תלות פסיכולוגית בסם, זו הנקודה להכיר שקיימת התמכרות ושישנה בעיה.

הבעיה בהתמכרות לסמים היא השיוך האוטומטי של כל רגש חיובי, מצבי פתיחות תודעה וחיבור להוויה לסמים, וחוסר הכרה שאת החוויות האלה ניתן לחוות גם באופן טבעי לחלוטין, ללא שימוש בסמים.

התמכרות לסמים עלולה לגרום לדיכאון מתמשך לאחר ירידת ה"סטלה", ולתחושת אפטיות כלפי המציאות הסובבת את המכור. התמכרות לסמים עלולה לגרום למיאוס מהזמנים בהם לא מעשנים, ולשינוי מערכות היחסים כך שמחפשים את החבר שיש לו סמים ואפשר לעשן איתו, ובו זמנית מוותרים על חברויות אמת.

בסופו של דבר, הסמים טומנים בחובם אנרגיה שלילית ומקרינים זאת על החיים של המעשן ומסיבה זו חשוב להיאבק בהתמכרות לסמים.

 

עקרונות למאבק בהתמכרות לגראס

אם אתם מעוניינים להיאבק במשהו כמו התמכרות לגראס, העקרונות הבאים יכולים לסייע לכם מאוד בתור התחלה:

  1. נסו לחשוב עם עצמכם, כאשר אתם יושבים לעשן גראס, איזו תחושה אתם מחפשים? למה אתם מתגעגעים? כשתדעו לשים על כך את האצבע יוקל לכם להשיג את התחושות הללו באופן טבעי.
  2. העמיקו לתוך עצמכם וחפשו את הדברים המקנים לכם תחושת חופש אמיתית, ללא תלות בגורמים חיצוניים.
  3. היעזרו בטכניקות שיכולות להזכיר לכם מדוע אתם מוסיפים לחזור לסם. נסו לחקור מתי אתם מרגישים דחף לעשן, ומה באותם הזמנים מעורר את הדחף הזה.
  4. ייתכן ויהיה קשה עבורכם להיאבק לבד בהתמכרות. ליווי של מטפל מקצועי ומוסמך עשוי לסייע לכם להתגבר על ההתמכרות לסם.

 

טיפול בהתמכרות לגראס בשיטת מיינדפולנס בתנועה

אחת משיטות הטיפול בהתמכרות לגראס היא טיפול בתנועה, ומיינדפולנס בתנועה. שיטה זו, המשלבת תנועה ומוזיקה, מלמדת אותנו לחיות ב"כאן ועכשיו" בלי לשפוט את עצמנו, כך שבסופו של דבר לא נזדקק לחומרים חיצוניים כדי להשיג שקט נפשי. לקבל את העובדה שלפעמים מרגישים תחושות לא נעימות בגוף בלי לברוח באופן אוטומטי לפתרון הקל אך המזיק לטווח ארוך – הסם.

 

שליו שמעוני – מטפלת מוסמכת בתנועה כשיטת ריפוי להתמכרות לסמים

שליו שמעוני היא מטפלת מוסמכת בתנועה המוכרת על ידי משרד הבריאות. שליו היא מטפלת בתנועה המשלבת מיינדפולנס בתנועה, בדרך טיפול המפגיש את המטופל עם רגעים בהם הרוח והחומר מתאחדים, ומגלים כי הגוף והנפש הם אחד. טיפול בתנועה מסייע כנגד בעיות התמכרות לגראס וסמים אחרים, וכן כנגד בעיות דימוי עצמי נמוך.

 

ג'וינטים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא למבוגרים
4 יתרונות לקשר דיסקרטי

בין אם בגלל שאנשים מחפשים קשר מחוץ לנישואין, על מנת לממש פנטזיות בעודם רווקים, או בכלל בגלל שהם "בארון",

יתרונות להיכרות בשידוך
3 יתרונות להיכרות בשידוך

בתקופה האחרונה אנו עדים לעלייה ניכרת במספר הזוגות שהתחתנו לאחר שהכירו בשידוך. ההליך שהיה מקובל עד לא מזמן בקרב

קנאביס רפואי
עובדות על קנאביס רפואי

בשנים האחרונות ישנה עלייה במספר המשתמשים בקנאביס הרפואי. השימוש התדיר בקרב האוכלוסייה לא הביא למודעות מעמיקה בנושא באופן מפתיע.