נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

אתם חולים? חשוב שתכירו את זכויותיכם ותדעו מה לדרוש

קצבת נכות

אם אתם חולים במחלה כרונית או ממושכת, קודם כל אנחנו מצטערים מאד לשמוע. מדובר בהתמודדות פיזית לא קלה בכלל, ויש לה כמעט תמיד גם השלכות על הנפש. למחלות ממושכות יש השפעה גם על הסביבה המקיפה אותנו, גם על הכוחות והאנרגיות שלנו וכמובן על המצב התפקודי שלנו. אם זה מצבכם הגיוני מאד שהתפקוד שלכם נפגע באופן משמעותי. מדינת ישראל מעניקה לחולים זכויות מיוחדות שיכולות לעזור לכם מאד. במצב של מחלות ממושכות יכולת השתכרות נפגעת בצורה משמעותית ולכן חשוב שתכירו את הזכויות שלכם ותעזרו בכל דרך שאתם יכולים בזכויות שהמדינה מציעה לכם. המאמר הזה יעשה לכם סדר בכל הנושא.

מה זה בכלל מימוש זכויות רפואיות? ואיך זה עובד מול גופים ממשלתיים?

מימוש זכויות זו הגדרה משפטית ורפואית רחבה לתהליכים בהם הפרט תובע את המדינה לקבלת הקלות, פטורים או זכויות אחרות. התביעה מובילה למימוש הזכויות המגיעות לחולים על פי חוק. תביעה לא חייבת להיות עניין מורכב או מסובך מדי אך כן מומלץ לעשותה בליווי מקצועי מצוין. זו הדרך הטובה ביותר לוודא שאתם מקבלים את מלוא הזכויות שלכם. בחרו בחברות מצוינות בתחום כגון חברת בשביל הזכויות, שם ישתמשו בידע ובנסיון שלהם כדי לעזור לכם לקבל את מלוא הזכויות בהתאם למצב שלכם.

 

אילו זכויות רפואיות אפשר לקבל מהמדינה?

התשובה לשאלה הזו משתנה בהתאם למחלה שלכם ולמצב המחלה שלכם. להלן רשימה חלקית של הזכויות הרפואיות החשובות שתוכלו לקבל מהמדינה במצב של מחלה:

פטור ממס

אישור פטור ממס הכנסה

זכות מאד חשובה שכן אם אתם חולים סביר להניח שיש לכם פגיעה משמעותית ביכולת ההשתכרות, לפחות לתקופה מסוימת. פטור ממס הכנסה במצטבר הוא סכום די נרחב בו תוכלו להשתמש בין היתר, להשקעה בטיפול ובשיקום שלכם.

 

קצבת נכות כללית

זכות מאד קריטית שיכולה לשפר את איכות החיים שלכם פלאים. מקרי מחלה רבים דורשים הפסקת עבודה אך יש עדיין הוצאות רבות. במצב כזה קצבה מהמדינה יכולה להפוך לאחד הדברים החשובים בחיים שלכם שיעזרו לכם לייצב חזרה את התחום הכלכלי בחייכם.

 

תו נכה לרכב

אולי זה נשמע כמו עניין פעוט יחסית אבל תו חנייה נכה לרכב יכול להשפיע מאד על איכות החיים, בעיקר במצב בו אתם הולכים לבדיקות רבות ומתקשים ללכת. תו נכה מאפשר לכם לחנות קרוב כמעט לכל מקום ולצאת מהבית בקלות. לא רק לטיפולים ובדיקות, אלא בכלל כדי להמשיך לשמור על איכות חיים טובה, לפגוש אנשים ואפילו לצאת לבלות!

אלה הם רק כמה דוגמאות לזכויות שאתם יכולים לקבל בעקבות מחלה כזו או אחרת. זכרו שהזכויות האלה מגיעות לכם, ואל תחששו לדרוש את מה שמגיע לכם על פי חוק. עבדו בליווי צמוד עם חברה או אנשי מקצוע שיכולים לנתח את המצב שלכם לאשורו ויוכלו לעזור לכם בהליך הבירוקרטי. בהצלחה!

תו חניה לנכים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
אישה נהנית מעיסוי שיאצו
איך למנוע כאבי גב ואגן?

כאבי גב ואגן הם תופעה נפוצה בקרב אנשים רבים, במיוחד בקרב אלו העובדים במקצוע פיזי או יושבים שעות ארוכות