חיסונים לתינוקות עשה ואל תעשה

ככלל, חיסונים לתינוקות הינם דבר הכרחי בכדי למנוע מחלות, כגון: חצבת, טטנוס, צהבת ועוד.

מטרתם של החיסונים המיועדים לתינוקות היא להוות עבורם הגנה ולמנוע מהם להיחשף בפני הסיכונים שטמונים במחלות השונות.

יחד עם זאת, בבואכם לחסן את תינוקכם, כדאי שתגיעו מוכנים לקראת כל חיסון ואף תבצעו בירור לגבי הרכיבים שהוא מכיל, האפקטיביות שבו, מתי כדאי לעשות כל חיסון ולגבי תופעות לוואי שאולי טמונות בו.

 

סוגי חיסונים לתינוקות ותופעות לוואי אפשריות

בשנותיו האשונות של תינוק, הוא מקבל חיסונים שונים שמטרתם להגן מפני מחלות. אולם, לא תמיד ניתן לדעת מה מטרתו של כל חיסון ומפני אילו מחלות הוא אמור להגן. בנוסף, ישנם הורים שחוששים לחסן את ילדיהם בשל דברים מסוימים שהם שמעו או קראו בנוגע לתופעות לוואי של חיסונים. אם כך, ניתן לעשות סדר בדברים ולהצביע על כמה חיסונים חיוניים עבור תינוקות ועל מטרתם:

  1. חיסון נגד דלקת כבד נגיפית B – חיסון הניתן לתינוק בפעם הראשונה בגיל חודש ובפעם השנייה בגיל חצי שנה. לא נצפו תופעות לוואי לאחר קבלת חיסון מסוג זה.
  2. חיסון נגד שיתוק ילדים – ניתן לתינוק בשש מנות, החל מגיל חודשיים ועד גיל 7 שנים. תופעות לוואי אפשריות הן עלייה קלה של חום הגוף ופריחה אלרגית.
  3. חיסון נגד אסכרה, צפדת ושעלת אסלולרית – ניתן בשש מנות, החל מגיל 4 חודשים ועד גיל 13 שנים. מבחינת תופעות לוואי אפשריות, ייתכנו כאבים באזור החיסון, אודם ונפיחות וכמו כן, בחילה או הקאה, סחרחורות, עליית חום מתונה וכאבי ראש.
  4. חיסון נגד המופילוס אינפלואנזה b – ניתן בארבע מנות, החל מגיל חודשיים ועד גיל שנה. תופעות לוואי אפשריות הן עליית חום קלה או תגובה מקומית באזור הגוף בו בוצע החיסון.
  5. חיסונים נגד חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח – ניתנים בשתי מנות, בגיל שנה ובגיל 6 שנים. תופעות לוואי אפשריות המתקבלות לאחר החיסון הן אודם, כאב ונפיחות באזור ההזרקה.
  6. חיסון נגד דלקת כבד – ניתן בשתי מנות, בגיל שנה וחצי ובגיל שנתיים. לא נצפו לגבי תופעות לוואי מסוימות.

 

דגשים לגבי חיסונים לתינוקות

כאמור, מטרתם של החיסונים השונים הניתנים לתינוקות הינה להגן עליהם מפני מחלות אפשריות. ההמלצה היא לא להתנגד לבצע חיסון לתינוק, בייחוד אם קיים חשש כי הוא חשוף בפני מחלה מסוימת והדרך למנוע אותה היא באמצעות מתן חיסון. בנוסף, בנוסף, כדאי להיצמד לתקופות שבהן מומלץ לבצע כל חיסון ולא לחרוג מעבר לכמות המנות המומלצות.

 

לסיכום

חיסונים המיועדים לתינוקות, נחשבים כדבר חיוני ואף הכרחי ומטרתם להגן על תינוקות מפני מחלות החל מהחודשים הראשונים להולדתם. יחד עם זאת, עשויים להיות התנגדויות מצד הורים מסוימים בנוגע לחיסון תינוקם ולכן ניתן לבצע בירור לגבי כל חיסון והשפעותיו בטרם ביצועו. לפי החוק במדינת ישראל, כל אדם זכאי לחסן את תינוקו וההמלצה היא לבצע את החיסון בעיתוי שיועד לו ולא לחרוג מכך.

 

מזרק

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »