חיסונים לתינוקות עשה ואל תעשה

ככלל, חיסונים לתינוקות הינם דבר הכרחי בכדי למנוע מחלות, כגון: חצבת, טטנוס, צהבת ועוד.

מטרתם של החיסונים המיועדים לתינוקות היא להוות עבורם הגנה ולמנוע מהם להיחשף בפני הסיכונים שטמונים במחלות השונות.

יחד עם זאת, בבואכם לחסן את תינוקכם, כדאי שתגיעו מוכנים לקראת כל חיסון ואף תבצעו בירור לגבי הרכיבים שהוא מכיל, האפקטיביות שבו, מתי כדאי לעשות כל חיסון ולגבי תופעות לוואי שאולי טמונות בו.

 

סוגי חיסונים לתינוקות ותופעות לוואי אפשריות

בשנותיו האשונות של תינוק, הוא מקבל חיסונים שונים שמטרתם להגן מפני מחלות. אולם, לא תמיד ניתן לדעת מה מטרתו של כל חיסון ומפני אילו מחלות הוא אמור להגן. בנוסף, ישנם הורים שחוששים לחסן את ילדיהם בשל דברים מסוימים שהם שמעו או קראו בנוגע לתופעות לוואי של חיסונים. אם כך, ניתן לעשות סדר בדברים ולהצביע על כמה חיסונים חיוניים עבור תינוקות ועל מטרתם:

  1. חיסון נגד דלקת כבד נגיפית B – חיסון הניתן לתינוק בפעם הראשונה בגיל חודש ובפעם השנייה בגיל חצי שנה. לא נצפו תופעות לוואי לאחר קבלת חיסון מסוג זה.
  2. חיסון נגד שיתוק ילדים – ניתן לתינוק בשש מנות, החל מגיל חודשיים ועד גיל 7 שנים. תופעות לוואי אפשריות הן עלייה קלה של חום הגוף ופריחה אלרגית.
  3. חיסון נגד אסכרה, צפדת ושעלת אסלולרית – ניתן בשש מנות, החל מגיל 4 חודשים ועד גיל 13 שנים. מבחינת תופעות לוואי אפשריות, ייתכנו כאבים באזור החיסון, אודם ונפיחות וכמו כן, בחילה או הקאה, סחרחורות, עליית חום מתונה וכאבי ראש.
  4. חיסון נגד המופילוס אינפלואנזה b – ניתן בארבע מנות, החל מגיל חודשיים ועד גיל שנה. תופעות לוואי אפשריות הן עליית חום קלה או תגובה מקומית באזור הגוף בו בוצע החיסון.
  5. חיסונים נגד חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח – ניתנים בשתי מנות, בגיל שנה ובגיל 6 שנים. תופעות לוואי אפשריות המתקבלות לאחר החיסון הן אודם, כאב ונפיחות באזור ההזרקה.
  6. חיסון נגד דלקת כבד – ניתן בשתי מנות, בגיל שנה וחצי ובגיל שנתיים. לא נצפו לגבי תופעות לוואי מסוימות.

 

דגשים לגבי חיסונים לתינוקות

כאמור, מטרתם של החיסונים השונים הניתנים לתינוקות הינה להגן עליהם מפני מחלות אפשריות. ההמלצה היא לא להתנגד לבצע חיסון לתינוק, בייחוד אם קיים חשש כי הוא חשוף בפני מחלה מסוימת והדרך למנוע אותה היא באמצעות מתן חיסון. בנוסף, בנוסף, כדאי להיצמד לתקופות שבהן מומלץ לבצע כל חיסון ולא לחרוג מעבר לכמות המנות המומלצות.

 

לסיכום

חיסונים המיועדים לתינוקות, נחשבים כדבר חיוני ואף הכרחי ומטרתם להגן על תינוקות מפני מחלות החל מהחודשים הראשונים להולדתם. יחד עם זאת, עשויים להיות התנגדויות מצד הורים מסוימים בנוגע לחיסון תינוקם ולכן ניתן לבצע בירור לגבי כל חיסון והשפעותיו בטרם ביצועו. לפי החוק במדינת ישראל, כל אדם זכאי לחסן את תינוקו וההמלצה היא לבצע את החיסון בעיתוי שיועד לו ולא לחרוג מכך.

 

מזרק

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפול זוגי – תוך כמה פגישות חל שיפור?

טיפול זוגי בדרך כלל מגיע בשלבים בהם בני זוג נשואים מאוד אוהבים ורוצים לגרום לקשר להצליח אבל בשביל להחזיר את האמון אחד בשנייה צריך התערבות של גורם מקצועי. טיפול זוגי הוא אחד הטיפולים השכיחים ונפוצים יותר בישראל ובעולם ובמאמר הזה נדבר על עליו. מתי צריך טיפול זוגי? מה קורה במהלך טיפול זוגי ומתי ניתן לראות שיפור משמעותי? על כל השאלות

קרא עוד »
התפתחות אישית בעזרת NLP

מיצוי הפוטנציאל האמיתי של אדם הוא כמו למצוא אוצר נסתר. הוא לא בהכרח קבור עמוק כמו שניתן היה לחשוב – לעתים קרובות הוא דווקא מוסתר קרוב מאוד לפני השטח, אבל אנחנו זקוקים לעזרה על מנת שנוכל לגלות אותו מחדש ולהפיח בו חיים… במאמר זה נבחן כלים שונים מעולם ה – NLP שבכוחם לסייע במימוש הפוטנציאל האישי הגלום בכל אחד מאיתנו

קרא עוד »
האם פסיכיאטר ילדים זה פתרון לבעיות התנהגות אצל ילדים?

השקט שאחרי הסערה. סיימתי הרגע לטאטא את הזכוכיות ולזרוק אותן לפח, לפחות שלא יהיו עוד נפגעים. אני מתיישבת על הספה, ולוקחת נשימה עמוקה. אני מרימה את מבטי ומסתכלת על הבית ההפוך. תכולת מגירת המשחקים על הרצפה, כסאות הפוכים, ציור קרוע לגזרים, ואינספור חתיכות פאזל מפוזרות ברחבי הסלון. הוא נכנס הביתה, מבט אחד, והכל ברור. אני אפילו לא צריכה להסביר. הוא

קרא עוד »
יוגה למתחילים – איך לאט לאט תתקדמו בתרגילי

יוגה היא צורת אימון גופני – רוחני אשר פותחה בהודו, ומטרתה היא להגיע לאיזון רוחני על ידי אימון גופני. תרגילי היוגה מתחלקים למספר רמות, והרמה הבסיסית ביותר היא יוגה למתחילים. כעת נשאלת השאלה – כיצד משתפרים ומתקדמים ברמות? על מנת להתקדם ברמות, ולהגיע לתרגילים מורכבים יותר, וברמה מתקדמת יותר, תצטרכו להקפיד על מספר כללים. במאמר זה תיחשפו לכללי הזהב שיעזרו

קרא עוד »
מהי רמת האלכוהול המותרת שאיתה אסור לנהוג ואיך מודדים אותה

יצאת לאירוע משפחתי וישבת על הבר, דיברת עם הברמן על סוגי האלכוהול השונים ורק לקחת פה ושם כמה טעימות, כמה צ'ייסרים ולקינוח, שתית רק כמה קוקטיילים. אתה בטח אומר לעצמך באותם רגעים שזה רק קוקטייל, ובטח הברמן הוסיף אליו בעיקר מיץ ממותק וקצת מים ויש בו רק כמה טיפות בודדות של אלכוהול. אתה חושב שאתה יכול לעלות על ההגה? כדאי

קרא עוד »