נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

יוגה למתחילים

איש עושה תרגיל פיזיותרפי

רבים מאיתנו מעוניינים להתאמן כל יום אך לא תמיד מוצאים את סוג האימון הנכון לנו.

בין פילאטיס, לריצות, לחדר כושר, ישנן כל כך הרבה אפשרויות בחוץ שזה עלול להיות מבלבל.

על יוגה ודאי שמעתם, יוגה הוא סוג של אימון המחבר בין הגוף לנפש ומקורותיו בהודו לפני כ-5000 שנה.

מקור השם יוגה הוא מהשפה הסנסקריט.  

בניגוד לפילאטיס, ריצות וחדר כושר, יוגה תוכלו לבצע לבד בביתכם, או בשיעורים עם מורים. יוגה מתאימה לכל גיל ולכל מצב גופני, יש יוגה לתינוקות, לנשים בהריון, לזקנים, לנכי גוף ונפש, וכמובן למבוגרים בריאים.

ישנן לא מעט הדרכות יוגה למתחילים שתוכלו למצוא אונליין או באפליקציות, וכך לא תצטרכו אפילו לצאת מהבית. אלו מכם שמעדיפים את הרוטינה של ללכת לשיעור ולהתאמן עם עוד אנשים יוכלו למצוא שיעורים רבים בכל רחבי הארץ.

כל מה שתצטרכו על מנת להתחיל לתרגל הוא מזרון יוגה, בגדים נוחים וכוח רצון. ניתן לתרגל יוגה כל יום, אך אפילו פעם אחת או כמה פעמים בשבוע יעשו הבדל משמעותי באורח חייכם.

 

 

מה היא יוגה בעצם?

יוגה היא סוג של אימון לנפש ולגוף יחד. אימון על נשימות נכונות, חיבור לגוף ומנחים שונים עם הגוף אשר ישפרו את גמישותכם, יעשו אתכם חטובים יותר ויתנו לכם באלאנס לחיים. ישנם זרמים רבים ביוגה ותוכלו להתנסות בכולם ולהחליט מי מהזרמים הכי מתאים לכם ולאימון שתרצו לעשות.

ישנה יוגה הדורשת מאמץ גופני רב כמו אשטנגה יוגה, יוגה עם מכשירים כמו איינגאר יוגה, יוגה בחדרים מחוממים כמו ביקראם יוגה, יוגה איטית יותר הפועלת על רצף מנחים ספציפי ועבודה רוחנית רבה כמו ויניאסה יוגה ושיווננדה יוגה, יוגה הפועלת עם האנרגיה המינית כמו טנטרה יוגה ועוד.

מגוון הזרמים של היוגה מבטיח שכל אחד יוכל למצוא את שיטת האימון המתאימה אישית לו ויוכל בכל שיטה להתחבר יותר טוב לנפש על מנת לעשות סדר בחיים ובבחירות החיים שלעיתים נהיות כאוטיות, ובאותו זמן לעבוד על הגוף – לשפר את היציבה, לטפל במקומות כואבים, להתגמש ולהתחטב.

רבים רואים ביוגה כדרך חיים אשר אינה רק האימון עצמו, אלא גם שילוב עם תזונה נכונה ומדיטציות.
ניתן לעשות יוגה בכל שעות היום, אם כי השעות המועדפות על אנשים הם בשעות הבוקר על מנת לפתוח את היום בצורה רעננה ולהתחיל את היום בהרגשה טובה, או בשעות השקיעה על מנת לסכם את היום ברוגע.

יוגה ניתן לעשות לא רק בארץ, אלא בכל מקום בעולם. תוכלו למצוא שיעורי יוגה בכל מקום בו תבחרו לטייל, או פשוט להמשיך לתרגל בעצמכם בעזרת הדרכות אונליין. כיוון שמזרוני היוגה הינם קלים מאוד ניתן לקחת אותם לכל מקום בלי מאמץ רב וכך גם בגדים נוחים.

בשנים האחרונות הפכה היוגה להיות האימון המועדף על אנשים רבים מאוד וגדלה והתפשטה בישראל ובעולם כולו. רבים רואים ביוגה כאימון אשר מספק להם כל מה שהם צריכים, לכן מומלץ לנסות ולא להתייאש, אפילו אם זרם אחד לא מתאים לכם, תמיד תוכלו לנסות שיעורים מזרמים אחרים ובסוף תמצאו את היוגה שאתם מתחברים אליה ביותר.

 

תרגיל

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
פודיאטריה
מה זה פודיאטריה?

כל אחד מהחלקים בגוף שלנו ממלא תפקיד משמעותי אחר, וכך גם כפות הרגליים שלנו. לכן מוקדש להן תחום רפואי