נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

יש לכם מצב רפואי שמצריך התייעצות? כך תפעלו

יש לכם מצב רפואי שמצריך התייעצות כך תפעלו

תקף אתכם כאב לא מוכר? נתקלתם במגבלה חדשה? ישנו מצב רפואי כלשהו שדורש סיוע רפואי, לפחות ברמת הייעוץ? אז מי יוכל לעוץ לכם עצות רפואיות מהימנות? על דבריו של מי כדאי לסמוך ומה הוא המקור האמין ביותר למידע ולייעוץ רפואי? על כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

 

הערכת המצב

השלב הראשון, כאשר עולה עניין רפואי הוא להעריך את המצב הנוכחי. רובנו עושים זאת מבלי לחשוב על כך אבל כדאי להתעכב כאן ולשים לב לסימפטומים שאתם מרגישים, מתי החלו, האם הם מתגברים ונחלשים? נעלמים ומופיעים שוב? אם אתם נוטלים תרופות, חשוב שיהיה לכם המידע אודותיהן. כך גם אם אתם סובלים ממצבים כרוניים או מאלרגיות כלשהן. אם אתם דואגים שלא מדובר במצב רפואי זניח, שייפתר מאליו, בהחלט נדרשת התייעצות רפואית.

הערכת המצב

אפשרויות ייעוץ מרחוק

באדיבות הטכנולוגיה, אנחנו זוכים לסוגים שונים ומתקדמים ברפואה, ביניהם ייעוץ מרחוק שמאפשר לקבל מידע רפואי רלוונטי מבלי להגיע לבית החולים או למרפאה:

  • ייעוץ טלפוני יכול להיות מועיל מאוד, בעיקר היום כאשר שיחת טלפון יכולה להתלוות גם בשיחת וידאו. ניתן לקבוע תור טלפוני לרופא המשפחה אבל במידה שמדובר במצב דחוף יותר, רוב קופות החולים מעמידות לשימוש הלקוחות שלהם גם מוקדים של אנשי רפואה שזמינים 24/7.
  • ייעוץ מקוון הוא אפשרות קלה ונוחה עבור רובנו. ניתן למצוא תשובה רלוונטית שניתנה בעבר או לשאול על מצבכם הספציפי באתר המתאים כמו פורטל הרפואה "שאל את הרופא". בנוסף, ישנן גם אפליקציות רפואיות שמציעות מידע כללי ועשויות לסייע.

 

אפשרויות ייעוץ ישיר

ייעוץ ישיר הוא בחירה מעולה ברוב הפעמים, משום שייעוץ ישיר מאפשר לאנשי הרפואה גם לקבל מכם מידע אבל גם לערוך בדיקות, שיעזרו מאוד באבחון ובטיפול במצבכם הכללי:

  • ביקור אצל רופא המשפחה הוא מפגש ייעוץ ישיר מצוין. רופא המשפחה בדרך כלל מכיר אתכם וכן את מצבכם הבריאותי. רופא משפחה יכול לסייע בנושאים רבים ובנושאים אחרים, תקבלו ייעוץ ראשוני והפניה למומחה.
  • ייעוץ של מומחה הוא בחירה טובה אבל לא תמיד ניתן להגיע לביקור אצל מומחה במהירות מספקת. אם אתם יכולים להמתין, סביר שתמצאו אצל מומחה את הייעוץ הטוב ביותר.
  • מי שלא יכול להמתין מגיע בדרך כלל אל חדר המיון או אל מוקד לילה כלשהו, כדי לקבל ייעוץ במהירות האפשרית וכמובן גם אבחון וטיפול, במידת הצורך.

אפשרויות ייעוץ ישיר

למי לא כדאי לפנות לייעוץ

כאשר אתם זקוקים למידע רפואי או לייעוץ, חשוב לשים לב למקור המידע שאתם מקבלים. ישנם מקורות שעלולים להטעות אתכם:

  • אתרי אינטרנט לא אמינים – אם אתם לא מכירים את האתר והוא לא שייך למוסד רפואי כמו בית חולים או קופת חולים, עדיף להטיל ספק במידע שמגיע ממנו.
  • פורומים וקבוצות דיון מקוונים הם מקור להרבה מאוד מידע שגוי. שימו לב שאתם מקבלים תשובות מקוונות מבעלי סמכות וידע.

 

לסיכום

התייעצות רפואית היא חלק חשוב מאוד משמירה על בריאותכם. למזלנו, עומדות בפנינו אפשרויות רבות לקבל ייעוץ רפואי מקצועי.

יש לכם מצב רפואי שמצריך התייעצות כך תפעלו

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
פודיאטריה
מה זה פודיאטריה?

כל אחד מהחלקים בגוף שלנו ממלא תפקיד משמעותי אחר, וכך גם כפות הרגליים שלנו. לכן מוקדש להן תחום רפואי

רפואה אסתטית
12 פעולות של רפואה אסתטית

ברוכים הבאים לעולם המרתק של הרפואה האסתטית, שבו מדע ואמנות משתלבים זה בזה כדי לעזור לאנשים לשפר את המראה