כיצד ניתן להשיג זכויות כהורה לילד נכה?

בישראל קיימות זכויות רבות אותן יכולים לממש הורים לילדים נכים. זכויות אלה מגיעות לכם מתוקף החוק וקיימות דרכים פשוטות וחוקיות לקבל אותן.

אז אילו זכויות קיימות לכם בתור הורים לילד נכה וכיצד תממשו אותן?

 

זכויות במדינת ישראל הן נושא רגיש, אבל זכויות הורים לילדים נכים, הן אפילו עניין רגיש יותר.

מדובר על רשימה של הקלות, שיכולות להשפיע במידה רבה על הנוחות, על קשי החיים ועל המעמסה הכבדה שתלויה על גבם של הורים לילדים עם מגבלות שונות.

 

גמלת ילד נכה מטעם ביטוח לאומי

מידת תלותו של הילד בסיוע מאחרים היא שקובעת מתי תקבלו את הגמלה. גם לאחר שהילד מגיע לגיל בו אתם זכאים לקבל גמלה, הוא יצטרך לעמוד בקריטריונים שונים של ביטוח לאומי, כדי שתוכלו לקבל אותה.

יחד עם זאת, ניתן לקבל את הגמלה רטרואקטיבית והיא עומדת על שיעור של עד 188%, נוסף על הטבות נוספות שבאות בעקבותיה, כמו פטור מתשלומים שונים בקופות החולים.

לכן כדאי לעשות את המאמץ הנדרש ולענות על הדרישות של ביטוח לאומי למתן הגמלה.

 

מעון יום שיקומי

לפעוטות עד גיל 3 עם צרכים מיוחדים, ניתן לקבל מעון יום שיקומי, המאפשר לילדים לקבל טיפולים פרא רפואיים שונים, המסייעים לו לפתח יכולות שונות, כדי להתמודד עם אתגרי החיים המוגברים.

כדי לקבל שיבוץ למעון יום מיוחד, יש לעבור בדיקות של המכון להתפתחות הילד, לקבל הכרה של ביטוח לאומי בצורת גמלת ילד נכה וכן להיות מוכר על ידי משרד הרווחה.

 

תו חניה ואגרת רישוי

לקבלת תג נכה ואגרת רישוי מופחתת, הורים לילדים עם צרכים מיוחדים צריכים להגיש פנייה ייעודית למשרד הרישוי. פניה זו כוללת הגשת מסמכים שונים, עמידה בקריטריונים ספציפיים ואישור של משרד הבריאות בנוגע לניידות מוגבלת.

 

תעודת נכה

תעודת נכה מתקבלת באופן אוטומטי דר ביטוח לאומי. אין צורך לפנות אליהם במיוחד, אלא אם לא קיבלתם את התעודה, או שאיבדתם אותה. תעודה זו מקנה הנחות בכניסה למקומות שונים, פטור מתשלום למלווה במקרים רבים ואף הנחה על נסיעה באוטובוס.

 

היעדרות בתשלום מהעבודה

הורים לילדים מוכרים כנכים, יכולים לקבל 18 ימי היעדרות בתשלום ממקום העבודה שלהם, לכל אחד.

ימים אלה מנוצלים לטובת נסיעה לקבלת טיפולים מיוחדים למשל, כמו גם לימי מחלה של הילד.

ניתן לקחת אותם כימי מחלה, או לנצל ימי חופשה עבורם וניתן אף לקחת עד 36 ימים, אם בן/בת הזוג לא ניצלו את ימי ההיעדרות שלהם.

 

לסיכום

בסקירה קצרה זו הבאנו חלק מהטבות המגיעות להורים לילדים נכים, לפי החוק במדינת ישראל. בין היתר, המדינה מאפשרת להורים אלה לקבל הנחות במיסים שונים, לאחר הגשת בקשה לרשות הרלוונטית. כמו כן, ניתן לקבל דיור ציבורי, גמלת הבטחת הכנסה ואף ניתן למשוך כספי חיסכון, לפני תום תקופת החיסכון. המדינה עושה לא מעט כדי לעזור ולהקל וכל מה שנותר לעשות הוא לבקש.

למידע נוסף אודות זכויות ילדים עם צרכים מיוחדים, בדקו באתר קול הזכויות.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מה ההבדל בין קעקוע ריאליסטי להיפר ריאליזם

כל מי שאוהב קעקועים, יודע שהם עולם ומלואו. הקעקועים יכולים להביא איתם צורות שונות, סגנונות שונים, להתקבע על איזורים שונים בגוף ולייצר אופי שונה לחלוטין בין קעקוע לקעקוע. הרבה סטודיואים לקעקועים מתמקדים אך ורק בסגנון אחד, אולם חלק מהסטודיואים מציעים מגוון רחב של סגנונות, שמאפשר למתקעקעים לעוף עם הדמיון ולהגיע בדיוק לקעקוע שעליו הם חלמו. היום נספר לכם מה ההבדל

קרא עוד »
מה עדיף לעור הילד- חליפה מבד טבעי או סינטטי?

ילדים תמיד גונבים את ההצגה וילדים בחליפות גונבים את ההצגה עוד יותר, במיוחד בחתונות. מצד שני, ילדים הם עדיין כאלה שאוהבים לרוץ, להשתולל ועלולים להתלכלך. אז מה עדיף בבחירת חליפות לילדים: חליפה מבד טבעי או סינטטי? איזה כיף! הוזמנתם לחתונה של קרובים ואתם מתכננים להגיע יחד עם הילדים. רגע לפני שיוצאים לחפש להם חליפה קטנה שתשגע את הדודות, הנה כמה

קרא עוד »
איך להכיר את הבן אדם הנכון והבריא לך

שתיקה מביכה. הרגע הזה שבו יש שקט מופתי, מביך. שני הצדדים משתדלים שלא ליישר מבט אחד ורק מחכים לאזור אומץ ולבקש חשבון מבלי לפגוע בצד השני. אתם בטוח מכירים את הרגע הזה. שתיקה מביכה היא המאפיין העיקרי לדייט כושל, לחותמת הסופית שמאשרת שנמצא מולכם בן אדם שלא מתאים לכם בכלל ואתם רק מחכים שילך.   כדי שתוכלו לחסוך מעצמכם את

קרא עוד »
5 טיפים לסטורי משמעותי מבית חולים

אנשים רבים משתמשים בסטורי על מנת לקדם את העסק שלהם, להפוך לפופולריים ולוויראליים ברשת. לעומת זאת, ישנם אנשים שעוברים תהליכים רפואיים, טיפולים ואפילו ניתוחים משמעותיים, ורוצים להשפיע על העוקבים שלהם. קבלו 5 טיפים לסטורי משמעותי מבית החולים.   1 – להשפיע באמצעות סטורי משמעותי אדם שעובר טיפול או ניתוח בבית חולים רוצה לחשוף אותו לעוקבים באינסטגרם כדי לשתף אותם בתהליך

קרא עוד »
איך תחתונים סופגים תורמים למצב הבריאותי אצל מבוגרים

אין ספק כי בריחות שתן בגיל השלישי הן לא חוויה נעימה במיוחד. מעבר לתחושת אי הנוחות הנגרמת לאדם הסובל מבריחות שתן, העניין עצמו כרוך במבוכה רבה. למרבה המזל, כיום קיימים מגוון רחב של טיפולים ופתרונות לבריחות שתן אצל מבוגרים, כשאחד מהפתרונות הפופולריים ביותר הוא שימוש בתחתונים סופגים. במאמר הזה, נסביר לכם את כל מה שתצרכו לדעת על השימוש בתחתונים סופגים

קרא עוד »