נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

דופק

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית.

אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ.

הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה.

אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.

 

לחץ ובריאות

לחץ היא אחת התחושות הטבעיות ביותר של כולנו. לא משנה האם מדובר בתקופות שונות בחיים, באירוע נקודתי או בעניין מסוים שמעיב עלינו, הלחץ היא תחושה שאין כמעט מישהו מאתנו שלא מכיר. יחד עם זאת, חושב לדעת שלחץ אינטנסיבי מידי עלול לפגוע בבריאות שלנו בצורה חמורה, ולכן חשוב מאוד להימנע ממנו.

לחץ משפיע לרעה על לחץ הדם שלנו כמובן, על המשקל ועל קצת הלב. הלחץ יכול לגרום לבעיות שינה ועוד. כאשר מדובר על לחץ במערכת זוגית, היא גם יכול להשפיע לרעה על הזוגיות עצמה, אז אם אתם במערכת זוגית, לפניכם מספר נקודות שיעזרו לכם להבין האם אתם חווים לחץ בזוגיות שלכם. אם עוד לא מצאתם את הזוגיות שלכם אם תמיד יכולים להיכנס אל https://onlylove.co.il

 

  1. תחושת בטן

לחץ לא תמיד בא לידי ביטוי באופן בולט. לעיתים אתם פשוט עלולים להרגיש תחושת בטן לא טובה ביחס למערכת הזוגית שבה אתם נמצאים. אם התחושה הזו לא עוברת לכם באופן מהיר, יכול להיות שהמערכת הזוגית שבה אתם נמצאים גורמת לכם ללחץ מסוים. יחד עם זאת, לעיתים אתם בסך הכל חווים משבר כאן, ומהר מאוד תצליחו להתגבר עליו אז חשוב שתהיו ערניים לכך.

 

  1. תחושת ריחוק

אם מערכת היחסים שלכם לא גורמת לכם רצון להיות קרובים אחד לשני, ואתם לעיתים אפילו מוצאים את עצמכם רגועים יותר כאשר אתם לבד, יכול להיות שהלחץ נגרם לכם דווקא בשל מערכת היחסים הזו. זוגיות טובה אמורה לגרום לכם לחוש קרבה אחד כלפי שני, ואם אתם לא מרגישים כך בזוגיות שלכם, יכול להיות שהמערכת הזו סתם מכניסה אתכם ללחץ מיותר.

 

  1. חוסר ביטחון

מערכת זוגית יציבה אמורה להשרות על שני הצדדים תחושת ביטחון הדדית. המערכת הזוגית אמורה לעטוף אותנו ולהעניק לנו תחושה של קרבה שמגנה עלינו במיוחד. אם אתם לא מבינים על מה מדובר, ואולי אפילו מרגישים איום מסוים בתוך מערכת היחסים שלכם, יכול להיות שלמערכת היחסים שלכם מתלווה מימד של לחץ. מערכת יחסים צריכה להרגיע אותנו, לא להפך.

 

לסיכום

לחץ הוא חלק טבעי מהחיים של כולנו, וכמובן שגם במערכות זוגיות הוא עלול להופיע. יחד עם זאת אסור לתת לו להיות חלק דומיננטי במערכת היחסים. אם אתם מרגישים שהלחץ תופס מקום גדול מידי במערכת היחסים שלכם, אתם צריכים לבדוק אותה.

רגע אינטימי

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא הבלוג של המגזין
איש בהריון מתקדם
חגורת הריון להפחתת כאבים

חגורות היריון עשויות לחולל הבדל משמעותי עבור נשים הרות, היות ומדובר במוצר המאפשר לכן להחזיר את טווח התנועה המרבי