האם לחץ נפשי יכול להשפיע עשל היום יום שלנו

אין כמעט אנשים שלא סבלו מעולם מלחץ נפשי.

החיים דורשים מאיתנו דברים מסוימים ופעמים רבות מניחים משא כבד על כתפינו והתוצאה הבלתי נמנעת היא לחץ נפשי או סטרס.

אי אפשר להתנהל בחיים ללא מידה מסוימת של לחץ, אבל לפעמים אנחנו מרגישים שזה יותר מדי ומשקל הלחצים המופעלים עלינו גדול ממה שאנחנו יכולים לשאת.

כיצד הלחץ משפיע על שגרת החיים שלנו ואיך ניתן להתמודד עימו?

 

כיצד נדע שאנחנו סובלים מלחץ נפשי?

ישנם מספר סממנים חיצוניים שיכולים להעיד על לחץ נפשי, למשל הבעות פנים מסוימות: הופעתו של קמט במרכז המצח, פה פתוח, שפתיים סגורות וקפוצות, גבות מורמות ועוד. בנוסף תנועות גוף מסוימות יכולות גם הן להעיד על לחץ נפשי, כגון אחיזת ראש המעידה על הכרה בטעות, חיכוך הצוואר, יד המונחת על הלחי, שפשוף של העורך, פכירת אצבעות ועוד.

 

כיצד לחץ נפשי עלול להשפיע על החיים שלנו?

ללחץ נפשי עלולות להיות השפעות בכל מיני תחומים:

 

השפעות פיזיולוגיות

השפעות פיזיולוגיות הנובעות מלחץ יכולות לכלול שינויים הורמונליים מסוימים, עליית דופק ולחץ הדם, שינוי בחילוף חומרים ושינויים במערכת השרירים כגון זרימת דם מוגברת לשרירים, שלשולים, הקאות, היעדר תיאבון ויובש בפה.

 

השפעות קוגניטיביות

לחץ נפשי עלול לפגוע בקיבולת זיכרון העבודה שלנו וביכולת הקשב והריכוז. לחץ נפשי עלול למנוע מאיתנו את היכולת לשמור על קו מחשבה רציף, מה שעלול לפגוע בפרודוקטיביות שלנו בעבודה ובהישגים שלנו.

 

השפעות בריאותיות

לחץ נפשי מתמשך עלול לפגוע בבריאות באופן ממשי מפני שמערכת החיסון היא הראשונה להיפגע כתוצאה מלחץ. למשל, ניתן לראות כי בתקופות מבחנים סטודנטים חולים יותר בשפעת בשל הלחץ אליו הם חשופים שמחליש את המערכת החיסונית שלהם.

 

השפעות התנהגותיות

לחץ נפשי משפיע על התנהגותם של מבוגרים וילדים כאחד באופנים שונים. לחץ נפשי עלול להפחית באופן ניכר את הפעילות היומיומית, מה שמתבטא אצל ילדים בהיעדר השקעה בלימודים ואצל מבוגרים כחוסר מוטיבציה בעבודה. לחץ עלול לגרום לתחושות פסימיות לא מוסברות, ירידה במצב הרוח הכללי ואף התפרצויות זעם או תוקפנות לא אופייניות.

 

השפעות רגשיות

לחץ נפשי פעמים רבות מתרחש בעקבות אירוע טראומתי וקשה כגון מלחמה או אונס, העלולים לפתח הפרעת דחק פוסט טראומתית. תגובה נוספת העלולות להתפתח כתוצאה מלחץ היא תוקפנות הנובעת מתסכול.

 

מרגישים לחץ נפשי? אל תישארו עם זה לבד

תחושת לחץ נפשי היא תחושה קשה ומוטב לא לדחוק אותה לפינה האחורית בראש אלא לטפל בה כדי להרגיש נוח יותר בעור של עצמנו ולהוציא את המיטב מהחיים. טיפול פסיכולוגי יכול לסייע לנו למתן את הגורמים ללחץ ולמצוא את האיזון המתאים בין לחץ שמדרבן אותנו להצלחה ולחץ שפוגע בנו.פסיכולוג מומלץ בהרצליה בהתמחות קלינית ובעל רישיון ממשרד הבריאות הוא הבן אדם שאתם צריכים.

חלק מפאזל

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
האם בושם בריא לעור הגוף?

הבריאות שלנו היא הדבר החשוב ביותר בעולם וככל שאנו נהיה יותר בריאים כך נהיה פחות מאושרים. על רקע זה אנו חייבים לציין כי שני הדברים המשפיעים עלינו יותר מהכול על הבריאות שלנו זה הגנטיקה שלנו והסביבה שלנו. אז בנוגע לגנטיקה אין לנו הרבה מה לעשות וכך למשל אם אתם סובלים מסוכר גבוה עקב גנטיקה גרועה אתם צריכים לקחת כדור. אך

קרא עוד »
האם מתיחת בטן לגברים שונה ממתיחת בטן לנשים?

גברים אמנם אינם חווים הריונות ואינם מתמודדים עם כל השינויים האסתטיים הכרוכים בו, אך הם כן עלולים לסבול מתופעת דומות כמו סימני מתיחה ועודפי עור ושומן בבטן, הטיפול המומלץ ביותר הינו ניתוח למתיחת בטן. גברים רבים עלולים לסבול מבעיות אסתטיקה הן מסיבות גנטיות והן מירידה ניכרת במשקל. לדוגמא, ניתוח לקיצור קיבה, שאיבת שומן, ועוד. עבור גברים אלו, ניתוח מתיחת בטן

קרא עוד »
מה ההבדל בין ארטיק תעשייתי לבין ארטיק טבעי

ארטיקים טבעיים הם כנראה האופן שבו התחיל ייצור ארטיקים בימים עברו. הדרך לייצור ארטיק טבעי היא כל כך פשוטה והגיונית, שאי אפשר לחשוב על דרך אחרת – אחרי שמכירים את הדרך הזאת ובכל זאת, גם ארטיקים רגילים הם טעימים בטירוף, הם מבוקשים ונחטפים מהמקפיאים בקיץ ולכן, אי אפשר לומר שמוצר אחד יותר טוב מהמוצר השני ובכל זאת – מה ההבדל?

קרא עוד »
איך נעלי צעד ראשון איכותיות תורמות לבריאות התינוק?

כאשר אנו מגדלים תינוק אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים. בין היתר אנו צריכים להכין לתינוק אוכל שהוא יאהב, אנו צריכים להחליף לו חיתולים כל כמה שעות, אנו צריכים להבטיח כי הוא ישן טוב ואנו צריכים לטפל בו אם הוא חולה. אך אחד הדברים הקריטיים לבריאות של התינוק אשר לא זוכה למספיק תשומת לב של ההורים זה העובדה שאנו

קרא עוד »
איך תעשי תסרוקת ערב שבריאה לשיער שלך?

אנשים רבים חושבים שאו שאתה נולד יפה או שאתה נולד מכוער וזו טעות חמורה. כיום כל גבר וכל אישה יכולים לבצע המון דברים בשביל להיות יפים יותר. קחו למשל אישה אשר רוצה להיות יותר יפה, היא יכולה להתאפר, ללבוש בגדים יפים, לשים תכשיטים, לבצע ניתוחים פלסטיים וכן גם לעשות תסרוקת משגעת. אם אתם רוצה לבצע תסרוקת ערב אשר תהיה בריאה

קרא עוד »