נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מהי תוכנית הדיאטה הטובה ביותר למבוגרים צעירים?

מזלג

לא פשוט להיות מבוגר צעיר (כלומר בין גיל 23 לבין גיל 50). אחרי 20 שנים של מעט מאוד מחויבות ומיקוד של הסביבה בעיקר בענייני בית הספר – פתאום יש ריבוי משימות. מבוגרים צעירים רבים מנסים למצוא את האיזון בית הצלחה בלימודים (או לפחות לעבור אותם), תחזוק זוגיות, פרנסה, להחזיק מספיק מערכות יחסים חברותיות ולשמור על אורח חיים בריא.

בטקסט הזה, אנחנו נתמקד בשמירה על אורח חיים בריא – שבדרך כלל נזנח לטובת משימה אחרת. שמירה על תזונה נכונה ואורח חיים בריא לא חייבים להיות משימה בלתי אפשרית. עם תוכנית דיאטה טובה, תוכלו לשים את אורח החיים שלכם על "טייס אוטומטי" – ולהתמקד במשימות חיים אחרות. הטקסט נכתב, בין היתר, בעזרת המידע מהאתר של הדיאטנית הקלינית סוניה הולצר.

 

מה זה דיאטנית קלינית

דיאטנית קלינית היא מי שסיימה תואר ראשון במדעי התזונה. כדי להיות תזונאית קלינית (המונח העברי לדיאטנית קלינית), יש לסיים בהצלחה שלוש שנות לימוד במוסד אקדמי מוכר, לקיים התמחות בבית חולים ובקופת חולים ובנוסף לכך – לעבור את מבחני הרישוי הרשמיים של משרד הבריאות. לכל דיאטנית קלינית אמור להיות מספיק ידע וניסיון כדי לסייע לכם לבנות את הדיאטה המושלמת.

 

כיצד פגישה עם דיאטנית יכולה לעזור

אין תוכנית דיאטה אחת שניתן להגדיר אותה בתור "תוכנית הדיאטה הטובה ביותר למבוגרים-צעירים". כל אחת ואחד מאיתנו הוא מעט שונה, ולכן יש להתאים לכל אחד ואחת מאיתנו דיאטה. פגישה עם דיאטנית קלינית תוכל לחדד עבורכם מה הם הצרכים והמטרות שלכם – וכיצד ניתן להשיג אותם או לקדם אותם על ידי דיאטה.

דיאטה מותאמת אישית תכלול לא רק כמה מים אתם צריכים לצרוך ביום, או כמה קלוריות יהיה מותר לכם לצרוך בארוחת הערב. דיאטה מותאמת אישית שנבנית על ידי תזונאית קלינית תותאם בדיוק לצרכים שלכם. כך למשל, אם אתם אכלנים בררנים – תוכלו ליצור עם הדיאטנית הקלינית תפריט שבאמת תוכלו לעמוד בו. כך גם לגבי קביעת מועדים לפעילות ספורטיבית.

 

כפי שיכולתם להבין מסוף הפסקה הקודמת, דיאטה לעולם לא תכלול אך ורק בנייה של תפריט. דיאטה מאוזנת תתייחס לאורח חיים בריא בשלמותו – כולל פעילות ספורטיבית, אכילה נכונה ושעת שינה קבועה.

כדי לשמוע עוד על אורח חיים בריא – קבעו בהקדם פגישה עם תזונאית קלינית. כמו סוניה הולצר. סוניה הולצר דיאטנית קלינית, ומנהלת קליניקה פרטית בנתניה. סוניה עובדת בדרך ייחודית המשלבת הקניית ידע מקצועי, לימוד כלים ושחרור מעולם הדיאטות.

סיכום

לסיכום, כדי להבין מהי תוכנית הדיאטה הטובה ביותר למבוגרים צעירים, עליכם להיוועץ בדיאטנית קלינית מוסמכת. שימו לב שכל המידע והתכנים בטקסט לא מהווים חוות דעת רפואית. בנוסף, כל האמור בטקסט אינו מהווה תחליף להתייעצות עם תזונאית. והכי חשוב – בכל גיל, נסו לשמור על אורח חיים בריא.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תזונה
קופסה
איך בוחרים אבקת חלבון

לפני כמה עשורים הופיע בארצות הברית מוצר ייחודי וחדשני, אל הארץ הוא הגיע לפני כחמש עשרה שנה. ניתן למצוא