מהם היתרונות בהעסקת מטפלת סיעודית?

העלייה בתוחלת החיים בעולם המערבי הביאה למצב בו בני האוכלוסייה הבוגרת מאריכים ימים, אך לאו דווקא כשכוחם במותנם.

פעמים רבות, נזקקים אותם אנשים מבוגרים בסיוע במשימות היומיום, בין אם מפאת נכות או מפאת מוגבלות המתפתחת עם השנים.

מאחר שצאצאיהם אינם יכולים  להתפנות באופן מלא לטיפול בהם, הלך והתפתח מקצוע המטפלת הסיעודית אשר נמצאת עם הנזקק במהלך היממה ומסייעת לו.

 

מה תפקידה של מטפלת סיעודית

המטפלת הסיעודית היא כוח עזר המלווה את האדם הנזקק לסיוע בשל נכותו או מגבלתו. נכות זו עשויה לנבוע מהגעתו של הנזקק לגיל שבו מערכות גופו אינן מתפקדות כבעבר והוא זקוק לסיוע בכלל מטלות היומיום. לצד זאת, קיימים מקרים בהם אנשים צעירים נזקקים למטפלת סיעודית בשל הפיכתם לסיעודיים מפאת מחלה או תאונה.

 

היקף הנזקקות למטפלת סיעודית

תפקידה של מטפלת סיעודית מבוסס על מידת נכותו ומגבלתו של האדם הנזקק לטיפולה. כך, אדם אשר מפאת גילו זקוק לסיוע במלאכות הבית הפשוטות ביותר כגון הכנת מזון, בהליכה לשירותים ויציאה מהבית ובחזרה, יזדקק לליווי בכל שעות היממה. זאת מאחר שבמצב בו יוותר הנזקק לבדו, הוא עשוי להיתקל בצורך מיידי בעזרה ולא יוכל להתמודד צורך זה באופן עצמאי.

מידת הנזקקות במטפלת קשורה גם בהיקף הסיוע אשר האדם הסיעודי מקבל מסביבתו המשפחתית. ככל שהמעגל המשפחתי ממלא אחר צרכי הטיפול באדם הנזקק, תפקידה של המטפלת הסיעודית יהיה משלים, ובמקרים בהם אין באפשרות המשפחה לטפל באדם הסיעודי, תפקיד המטפלת הסיעודית יהיה בלעדי.

 

היתרונות בהעסקת מטפלת סיעודית

היתרון הגדול בהעסקת מטפלת סיעודית הוא בכך שמדובר באופן העסקה המוכוון מראש לליווי מוחלט של האדם הנזקק. יתרון נוסף הוא בהכרה של הביטוח הלאומי בהיזקקות למטפלת סיעודי. מכוח כך משתתף הביטוח הלאומי במימון העסקת המטפלת הסיעודית בהיקף סיוע הקבוע בחוק.

יתרון נוסף הוא בערך הנלווה ואולי החשוב לא פחות, עבור האדם הסיעודי. לרוב, האוכלוסייה הנזקקת ביותר למטפלות סיעודיות היא אוכלוסיית הקשישים. אחת המחלות הסמויות מהעין בגיל זה היא מחלת הבדידות.  הימצאותו של מטפל אשר מלווה את הקשיש הנזקק במהלך שעות היום, מהווה עבורו אדם קרוב שמפיג את בדידותו.

 

כללים חשובים בעת בחירת מטפלת סיעודית

בחירת מטפלת סיעודית היא בחירה של שותף לחיים עבור האדם הנזקק. על מנת שהשהות של המטפלת הסיעודית לצד הנזקק תהיה מוצלחת ותאריך ימים, יש לבחון היטב את מאפייני המטפלת והתאמתם לאופיו של הנזקק. כמו כן, מדובר באדם אשר זוכה להיכנס לביתו של הנזקק כדייר קבע. ככזה, רצוי לבצע תיאום ציפיות מוקדם מול המטפלת בטרם תחילת העסקתה.

 

מטפלת סיעודית – העזרה הצמודה שלך

פוטנציאל ההצלחה שבהעסקת מטפלת סיעודית הוא עצום. פעמים רבות נוצר קשר קרוב מאוד בין המטופל למטפלת. המטפלת הסיעודית היא המפתח ליצירת שגרת חיים נעימה בצל הנכות או המגבלה. על מנת שהעסקת המטפלת הסיעודית תהיה מוצלחת וארוכת טווח, יש לבחון היטב את התאמתה לנזקק מתוך הכרה גם בצרכיה ותוך הבנת האתגר הגדול הכרוך בעבודתה.

 

מטפלת

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »