נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה זה פסיכודרמה ואיך זה עוזר לנפש?

מושג פסיכודרמה

הנפש שלנו היא חלק בלתי נפרד ממי שאנחנו. היא דורשת תשומת לב מאיתנו וחשוב מאוד ללמוד איך לטפח אותה. אנחנו אנשים רגישים אשר חווים את העולם הזה ומושפעים ממנו – ולפעמים הנפש שלנו נפגעת. אנחנו צריכים ללמוד להיות בנחמה כלפי עצמנו, להתנהג לעצמנו כמו שאנחנו מתנהגים לאנשים שאותם אנו אוהבים. פסיכודרמה היא שיטה מדהימה שיכולה לעזור לנפש שלנו. אנחנו נדבר על זה יותר לעומק.

 

מה זה פסיכודרמה?

קודם כל, בואו ננסה להבין מה הפירוש של פסיכודרמה.

פסיכו = נפש.

דרמה = פעולה.

פסיכודרמה = נפש בפעולה.

בפסיכודרמה משתמשים באמנות המשחק. נותנים למטופל דמות שאותו הוא צריך לשחק וכמו בחיים, הדמות  צריכה לעמוד אל מול בעיות וקונפליקטים. קונפליקטים שאותם הוא צריך לפתור. פסיכודרמה היא שיטה מהממת מפני שהיא הופכת את המטופל לאקטיבי – זאת לעומת פסיכותרפיה ששם המטופל הוא פסיבי.

 

איך פסיכודרמה עוזרת לנפש?

כמו שכבר הספקתם להבין, פסיכודרמה היא טיפול אשר משלב בין גוף נפש. יתרון משמעותי של טיפול זה הוא שאפשר לשלב אותו עם טיפולים אחרים. בנוסף, המטופל יכול לקבל את הטיפול הזה בקבוצה כמו שהוא יכול לקבל אותו באופן פרטי.

לקבל טיפול כזה בקבוצה יכול להיות דבר מאוד חיובי. כך המטופל מכיר אנשים חדשים ומבין כי הוא לא לבד. הוא מבין כי כל אחד מתמודד עם דברים אחרים וכי קיימים אנשים שיכולים להבין אותו.

פסיכודרמה בקבוצה

למי מתאים טיפול בפסיכודרמה?

טיפול בפסיכודרמה הוא טיפול מדהים אשר יכול לעזור לאנשים אשר סובלים מ:

  • דיכאון
  • ערך עצמי נמוך
  • חרדה
  • טראומה ופוסט טראומה
  • התמכרויות
  • בלבול בזהות המינית

הרשימה עוד ארוכה. הפסיכודרמה יכולה לטפל בעוד מגוון רחב של דברים.

 

מטפלי פסיכודרמה

מטפלי פסיכודרמה הם אנשים אשר מבינים את הקשר העמוק הזה שיש בין גוף לנפש וזוהי הסיבה העיקרית למה הם מטפלים ברפואה משלימה זו. חשוב לדעת כי הם מטפלים במגוון אוכלוסיות כמו לדוגמה בתי אבות, מרכזים לטיפול בטראומה ופוסט טראומה, בתי אבות, בתי ספר ועוד. אנשים אשר מטפלים בפסיכודרמה מבינים כי נפש האדם היא עדינה וכי צריך להתייחס אליה בהתאם.

 

עומר רייכמן

עומר רייכמן הוא מטפל בפסיכודרמה אשר מציע סדנאות לקהילת הלהט״ב. סדנאות אשר מתעסקות בנושא הזה של יציאה מהארון. סדנאות אשר יעזרו למשתתפים להגיע למקום בו הם מרגישים שלמים עם עצמם. עומר רייכמן מציע מגוון סדנאות לקהילה אבל לא רק. הוא גם מציע סדנאות להורים אשר לא יודעים איך להתנהג כאשר בן משפחה יוצא מהארון. כך בעצם כולם ירגישו כי יש מקום לרגשות שלהם.

 

לסיכום

פסיכודרמה היא טיפול מהמם אשר מתעסק בגוף נפש של האדם. המטרה שלה היא להביא את המטופל למקום שלם. למקום שבו הוא יכול להביע את הרגשות שלו מבלי חשש של מה אחרים יגידו. פסיכודרמה היא כלי מדהים אשר עוזר למגוון רחב של אנשים ואפילו יכולה לקרב לבבות. אז אם אתם מחפשים טיפול שהוא קצת שונה, טיפול שילמד אתכם להביע את עצמכם – פסיכודרמה יכולה להיות הדבר המושלם עבורכם.

מטפל בפסיכודרמה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות הנפש