נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מודעות קשובה – איך להפחית מתחים באמצעות מדיטציה?

אישה

תדמיינו לכם מצב שבו אתם יכולים לחיות את ההווה ללא כל טיפה של שיפוטיות כלפי עצמכם וכלפי הסביבה שלכם, איזה עולם יפה זה היה יכול להיות? זוהי בדיוק המטרה של מדיטציה באמצעות מודעות קשובה או כפי שנוהגים לקרוא לה מדיטציית מיינדפולנס. מדובר על שיטת מדיטציה שנמצאת בעולם כבר למעלה מ-40 שנה, וכיום היא סוחפת אחריה מיליוני אנשים מכל רחבי העולם.

אומנם המדיטציה לא מוגדרת באופן רשמי בתור טיפול רפואי קונבנציונאלי, אך מאות מיליונים ברחבי העולם משתמשים בה על מנת להפחית מצבי לחץ וחרדה. אז במאמר הבא נסביר לכם בדיוק כיצד מדיטציית מיינדפולנס תעשה עבורכם את העבודה, וכיצד תוכלו לפתוח דף חדש ונקי הרבה יותר.

 

מהי מדיטציית מיינדפולנס?

ככל הנראה כבר יצא לכם לשמוע את השם של ניר קראוזה או מדריכים אחרים אשר מעבירים מדיטציית מיינדפולנס בנקודות שונות ברחבי הארץ. אז מה כל כך מיוחדת בשיטת המדיטציה הזאת? במדיטציית מיינדפולנס כל מה שאתם צריכים לעשות זה למצוא תנוחת ישיבה נוחה, להתמקד בצורה משמעותית בנשימות שלכם, ולחשוב אך ורק על דברים שקורים בהווה מבלי לעלות דברים או זיכרונות שקשורים לעבר ואפילו גם לא לעתיד.

כמו שבטח שמתם לב כל אחד יכול לבצע את מדיטציית מיינדפולנס, וזה בעצם היתרון המשמעותי ביותר שלה. אתם לא צריכים לבצע תרגילים מורכבים או להתברך בגוף גמיש – סך הכול לשבת בנוח ולנשום נשימות עמוקות. המחשבות שלכם הם אלה שיכולות לשחק תפקיד חיובי או שלילי, ואם תדעו למקד אותם למקומות הנכונים – השמיים הם הגבול. אז האם מדיטציה באמצעות מודעות קשובה באמת מועילה? את התשובה לשאלה הזאת תמצאו בהמשך המאמר כמובן, אז כדאי לכם להמשיך לקרוא.

תרגיל

 

עד כמה יעילה מדיטציית מיינדפולנס?

זה לא סתם שמאות מיליונים ברחבי העולם בוחרים לבצע מדיטציית מיינדפולנס מידיי יום. אומנם קשה מאוד להוכיח את היעילות של מדיטציה באמצעות מודעות קשובה על סמך מחקרים בגלל דעות קדומות חיוביות או שליליות. אך מבחן התוצאה הוא תמיד המבחן הטוב ביותר, ועדות של אנשים שמתרגלים את המדיטציה הזאת מידיי יום היא הטובה ביותר. הרי בסופו של יום הם התחילו בדיוק כמוכם עם לא מעט ספקות ועם המון סימני שאלה. אז מה הם אומרים כיום?

הרוב המכריע של האנשים שמבצעים מדיטציית מיינדפולנס בצורה נכונה מעידים כי החיים שלהם עברו שינוי משמעותי, והם הצליחו לפתוח דף חדש שהם לא הכירו. מרבית האנשים מספרים כי הם מצליחים לחיות חיים הרבה יותר בריאים, ותפיסת העולם שלהם השתנתה מקצה אחד לקצה אחר. אפילו לא מעט מפורסמים שנתונים תחת לחץ וחרדה תמידית מספרים כי באמצעות מדיטציית מיינדפולנס הם מצליחים תמיד להסתכל על חצי הכוס המלאה בשונה ממה שהם נהגו לעשות בעבר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות