האם מתיחת בטן לגברים שונה ממתיחת בטן לנשים?

גברים אמנם אינם חווים הריונות ואינם מתמודדים עם כל השינויים האסתטיים הכרוכים בו, אך הם כן עלולים לסבול מתופעת דומות כמו סימני מתיחה ועודפי עור ושומן בבטן, הטיפול המומלץ ביותר הינו ניתוח למתיחת בטן.

גברים רבים עלולים לסבול מבעיות אסתטיקה הן מסיבות גנטיות והן מירידה ניכרת במשקל.

לדוגמא, ניתוח לקיצור קיבה, שאיבת שומן, ועוד. עבור גברים אלו, ניתוח מתיחת בטן לגברים יכול להוות פיתרון אסתטי אידיאלי ויעיל, אשר ישפיע בצורה ניכרת על דימוי הגוף שלהם וישפר משמעותית את איכות חייהם.

מה ההבדל בין הבטן הגברית לבטן הנשית?

כיום ישנה עלייה משמעותית בביקוש בניתוח מתיחת בטן בקרב גברים, במיוחד לאחר ירידה ניכרת במשקל.

עקב המבנה האנטומי השונה של הבטן הגברית והנשית, מיקום ביצוע החתך אצל הגברים מעט שונה, כמו כן אזורי שאיבת שומן ואזורי חיטוב המותאמים למבנה הגוף הגברי בלבד.

אופן חלוקת השומן בבטן הגברית שונה מן החלוקה בבטן הנשית. כלומר, אצל גברים חלק ניכר מהשומן נמצא מסביב לאברים הפנימיים של הבטן, ואילו אצל נשים השומן שטחי יותר ונמצא בין שרירי הבטן לבין העור.

בניתוח למתיחת הבטן, ניתן לטפל בקלות בשומן השטחי, אך לא ניתן לטפל בשומן העמוק.

הניתוח אינו מתאים לאנשים בעלי עודף שומן ניכר, או לאנשים הסובלים מסוכרת לא מאוזנת, מכיוון שהסיכון לסיבוכים בעקבות הניתוח גבוהים יותר.

כמה זמן נמשך ניתוח מתיחת בטן?

זמן ניתוח מתיחת בטן נמשך בדרך כלל בין שעתים עד כארבע שעות ונעשה בהרדמה כללית. מומלץ על שהייה של לילה אחד להשגחה לאחר ביצוע בניתוח.

ניתוח מתיחת בטן לגברים הינו ניתוח לכל דבר. הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית, ובמהלך הניתוח המנתח מבצע חתך בחלק התחתון של הבטן, תתבצע הסרת עודפי העור והשומן.

לאחר הניתוח

כאשר הניתוח מסתיים, מועברים לחדר התאוששות לזמן קצר ומשם מועברים לחדר ההחלמה עד ליום שלמחרת.

לאחר מכן חובשים את אזור הבטן חבישה אלסטית מיוחדת, תיתכן אי נוחות, ירידה בתחושה באזור ותחושת נוקשות לאחר הניתוח.

יתכנו כאבים ותחושת אי נוחות, לכן המטופל יקבל מרשמים לתרופות נגד כאבים במידה והמטופל סובל מכאבים לאחר הניתוח.

ההבדל בין שאיבת שומן וניתוח בטן

ישנם מספר הבדלים בין ניתוח בטן לשאיבת שומן, גם מבחינת מטרות הניתוח צלקות, ותהליך ההחלמה.

מטרת שאיבת השומן היא סילוק עודפי שומן, ואילו ניתוח למתיחת בטן כולל סילוק עודפי שומן והסרת עודפי עור והידוק שרירי הבטן.

כלומר, למתיחת בטן קיים יתרון משמעותי לעומת שאיבת שומן בכל הנוגע לעיצוב הבטן, מאחר ושאיבת שומן בלבד לא תטפל בשרירים רפויים ועודפי עור.

ההחלמה משאיבת שומן קצרה יותר וקלה יותר מבחינת הכאב תחושת הנפיחות ושטפי הדם, לאחר מתיחת בטן צפויה למטופל תקופת החלמה של כ – 10 ימים.

בשני המקרים ניתן לטפל בכאבים באמצעות משככי כאבים בהתאם להמלצות המנתח המבצע.

דוגמן

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »