ניתוח אף החל מתהליך הניתוח ועד זמן ההחלמה

ניתוח אף הינו אחד הניתוחים הנפוצים בארץ.

מתכננים לעבור ניתוח אף בקרוב? בין אם קבעתם כבר תור לניתוח ובין אם אתם עדיין מתלבטים, כדאי שתדעו את כל הפרטים בנוגע לניתוח עצמו ועד לזמן ההחלמה.

ניתוח אף מתבצע במיקום מרכזי בגוף שלנו, בפנים.

משפט מוכר אומר כי הפנים הם כרטיס הביקור שלנו. זו כנראה הסיבה לכך שרבים בוחרים לבצע ניתוח אף, כדי לשפר את כרטיס הביקור שלהם.

אבל רגע לפני שניגשים לניתוח, חשוב מאוד לדעת מה צפוי להיעשות בניתוח ומהן ההשלכות של הניתוח על מראה הפנים בשבועות שלאחר סיום הניתוח. כל אלו ועוד יפורטו בהמשך.

 

הליך הניתוח – איך הוא מתבצע?

ישנן שתי שיטות באמצעותם מנתחים פלסטיים מבצעים ניתוחי אף בארץ ובעולם. להלן פירוט אודותיהן:

 

  • השיטה הסגורה

שיטה זו מתבצעת דרך חתכים שנמצאים בפנים האף. לשיטה זו יש יתרון מובהק לעומת השיטה הפתוחה שתוסבר בהמשך. ניתוח בשיטה הסגורה מאפשר למנותח לצאת מהניתוח ללא צלקות זמניות.
היתרון בשיטה זו קשור לשדה הראייה של המנתח שעשוי להיות מוגבל.

 

  • השיטה הפתוחה

לשיטה זו יש יתרון מובהק לעומת השיטה הסגורה. בעת ניתוח בשיטה זו, יש למנתח שדה ראייה רחב יותר. יתרון נוסף הוא שהמנתח יכול לשלוט באופן מוחלט באורך וברוחב של הסחוסים ולעצב אותם בקלות יחסית באמצעות התפרים.
אך עם היתרון בא החיסרון. בעת ניתוח שכזה, המנותח צפוי לצאת עם צלקת קטנה שצפויה לעבור כמה שבועות או חודשים לאחר הניתוח.

 

טיפול בבעיות נשימה בעת ניתוח אף קוסמטי

במידה ונקבע לכם ניתוח אף למטרת טיפול בבעיות נשימה, חשוב שתבררו פרטים מראש על מנתח פלסטי בתל אביב שמומחה בתחום. משרד הבריאות התיר לכירוגים פלסטים לבצע ניתוחי מחיצה וחשוב לבדוק כי הרופא שצפוי לנתח אתכם הוא מומחה בתחום.
בעת ניתוח זה, המנתח צפוי ליישר את המחיצה שלכם ולסייע לכם בהקלה של בעיות נשימה.

 

מה צפוי לכם לאחר הניתוח?

התקופה שלאחר הניתוח, איך לומר, היא לא תהיה כרטיס הביקור הכי יפה שלכם. אבל היי! תתעודדו! אחרי ההחלמה, יהיה לכם את האף שתמיד חלמתם עליו.

לאחר הניתוח אתם צפויים להרגיש נפיחות בכל אזור הפנים ולראות שטפי דם בסביבת האף.
המנתח ינחה אתכם להחליף מידי כמה שעות את פדי הגזה שהונחו מתחת לנחיריים שלכם כדי לשמור על סטריליות ולמנוע זיהומים. במקרים מסוימים מוכנסים טמפונים אל תוך הנחיריים, אותם ניתן להוציא בדרך כלל כ-3 ימים לאחר הניתוח.

אלו כל הפרטים שאתם צריכים לדעת בכל הנוגע לניתוח אף, החל מהתהליך הניתוחי ועד לזמן ההחלמה.
חשוב שתכינו את עצמכם נפשית לקראת ההליך. מדובר בניתוח קצר אמנם, אבל התוצאות שלו עשויות להיראות לזמן מה לאחר מכן.

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »