סוגי נזילות וההשפעה על הבריאות שלנו

כשזה מגיע לנושא של נזילות מים, יש לא מעט סוגים של נזילות ושאנו אומרים סוגי נזילות אנו מתכוונים לחדירת מים ובנוסף לנזילות צנרת.

גם אם עשיתם סיוד לגג ואפילו ביצעתם איטום מלא, ישנם לא מעט מקומות נוספים מהם המים יכולים לחדור אל תוך הבית, מהחלונות, מהמרזב עצמו ואפילו ישנם מקרים בהם המים עוברים את האיטום שנעשה.

מים זורמים

סוגי הנזילות והדרך להתמודד איתם

נזילות מפיצוץ צנרת :

אחת הנזילות הקשה ביותר היא נזילה ממערכת המים של הבית, מערכת המים של הבית היא צרי מרכזי וחשוב בקיום שלנו בתוך הבית.

מערכת המים גם עוברת בכל מקום בבית, אם זה בחדרי השירותים, חדרי האמבטיה והמטבח שלנו שהם החלק החשוב והמרכזי בבית.

במקרה של נזילת המים הנובעת מפיצוץ בצנרת יש לקרוא מיד למקצוען מאתר נזילות שידע לזהות מהיכן בדיוק נגרם הפיצוץ, וגם ידע לבדוק את כל מערכת המים ולזהות האם קיימים גורמים ומוקדים נוספים שעלולים להיות בסיכון ויכולים לגרום לנזילה בהמשך.

בנוסף יש להזמין באופן מיידי אינסטלטור מומחה שידע להגיע אל מערכת המים ולתקן אותה.

קיום נזילת מים יכולה לגרום לחלחול המים אל תוך שלד המבנה, כאשר המים מחלחלים הם יוצרים רטיבות ולחות, הלחות גורמת להיווצרות עובש.

קיום של עובש בחלל הבית מזהם את האוויר שאתם נושמים ויכול לגרום למחלות במערכת הנשימה, לכן חשוב מאוד לטפל בנזילה ולבצע ייבוש מקצועי גם של המים הכלואים ובשום אופן לא לתת למים להתייבש בעצמם.

נזילות מהמזגן :

החום הישראלי עושה את שלו, והיום אין בית בישראל שלא נמצא בו מזגן.

מקרים רבים בהם התקנת המזגן לא נעשתה בצורה מקצועית, גרמו לנזילות של מים מתוך מערכת המזגן אל הקיר, מכיוון וכמויות המים שיוצאות מהמזגן לא היו רבות רק לאחר תקופה ארוכה של נזילה היה ניתן לאבן ולראות את הנזילה באופן פיזי.

במקרה כזה יש להזמין את המתקין להגיע ולתקן את הנזק שנגרם בגלל התקנה לקויה שלו, בנוסף עליו יהיה לשאת בהוצאות הטיפול בקיר ונזקים נוספים במידה ונגרמו.

נזילות מהתקרה :

נזילות מהתקרה הן הנפוצות ביותר בעיקר בתקופת החורף, ירידת גשמים עזים בשיא עונת החורף, ומרזבים סתומים שלא תוקנו ויחד עם איטום לקוי של גג המבנה גורמים לחדירת מים.

במקרה כזה, לא תמיד ניתן לטפל בבעיה באופן מיידי, בכדי לבצע איטום הגג מחדש יש לחכות שהגג יהיה יבש ולכן צריכים להמתין כמה ימים ללא גשם ורק אז להזמין איש איטום מקצועי שיסדר את הליקויים בגג.

בכל מקרה של נזילות מהגג, חשוב מאוד לוודא שאין מרזבים סתומים, במידה והמרזב סתום דאגו לפנות אותו באופן מיידי, ובכל מקרה כדאי מאוד להתכונן לחורף ולבצע סיוד ואיטום לגג.

נזילות מהחלונות :

לכל מסגרת חלון יש איטום בסיסי שנעשה באמצעות דבק סיליקון שקוף מיוחד.

גם במקרה זה של נזילות מהחלונות הגורם העיקרי הוא מי הגשמים, כבר לפני החורף בצעו בדיקה מהירה סביב החלונות וודאו כי כל מסגרת החלון אטומה נגד מים.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מה ההבדל בין מדרסים רגילים לאורטופדיים

כיצד תדעו אם אתם צריכים מדרסים רגילים או מדרסים אורטופדיים? לא כולם צריכים מדרסים בהתאמה אישית ולעומת זאת מדרסים אורטופדיים לא מתאימים רק לספורטאים. מדרסים רגילים לא פותרים כל בעיה שיש בכף הרגל ואלו הם בעצם רפידות עם מבנה אוניברסילי של כף רגל. מדרסים רגילים נותנים תמיכה לקשת שיש בכף הרגל אך הם לא מתקנים מנח כף רגל לקוי ומתאימים

קרא עוד »
קורס עזרה ראשונה בסיסי מול מתקדם – ההבדלים

קורסי עזרה ראשונה הם קורסים חשובים בעלי חשיבות רבה לחיים של בני האדם. הקורסים הללו מכשירים את האדם הפשוט לתת עזרה במצבים ובמקרים מסוימים אשר יכולים לסכן חיים ולקרות ביום יום. הקורסים הללו מקנים כישורים המלווים אותנו לכל החיים ונותנים לנו את היכולת לתפקד במצבים מסכני חיים. גם לקורסי עזרה ראשונה יש רמות מסוימות וכל סוג של קורס נותן עוד

קרא עוד »
מהן ההשלכות לטווח הארוך של חרדת נהיגה ואיך ניתן להימנע מכך?

חרדת נהיגה היא פוביה הקשורה להימצאות ברכב או לנהיגה עצמה, הבאה לידי ביטוי בפחד מוגזם ולא הגיוני מבחינת הסביבה. הפוביה יכולה להיות קלה או להיות שם לתקופה ארוכה מאוד אם לא מטפלים בה בזמן. מהן ההשלכות של חרדת נהיגה לטווח הארוך וכיצד נמנעים מהן – על כך במאמר הבא.   מה הגורמים לחרדת נהיגה? חרדת נהיגה היא פוביה ספציפית הנובעת

קרא עוד »
שלושה יתרונות בריאותיים בבריכות שחייה פרטיות

מעבר להנאה הגדולה שבבריכות השחייה, רבים טוענים כי לבריכות יש גם יתרונות בריאותיים לא מעטים, אולם רבים מאיתנו לא יודעים אפילו מה הם היתרונות המדוברים. בדיוק לשם כך אספנו ארבעה יתרונות בריאותיים חשובים, שכל משתמש ומשתמשת בבריכות שחייה, ירוויחו. כיום כמעט כולם יודעים ששחייה היא ספורט בריא. אבל לא מדובר רק על שחיה. בעלים של בריכות פרטיות, שלא תמיד מתאימות

קרא עוד »
מהו טיפול שורש ואיך ניתן להימנע מכך

בימים טרופים אלו, לא משנה את מי תשאלו, מכל צדי המפה ומכל גווני קשת הזהויות בישראל, ואפילו בעולם! כולם יחלקו פחד ורתיעה אחת חד משמעית, שרק מלהגיד את שמה עוברת צמרמורת בגב – רופא שיניים. עם כמה שהפה שלנו הוא מועד לפורענות מבחינת דלקות ובעיות וטיפולים מפחידים עם גלים רוטטים ומצמררים, טיפול שורש הוא הטיפול הנפוץ ובין המרתיעים ביותר שעבר

קרא עוד »