רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

 

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא שיניים בהקדם האפשרי:

 

טיפול מספר 1 – צילום רנטגן

כשמגיעים אל רופא השיניים עם תלונה על כאבים, ברוב המקרים, הרופא מבצע קודם כל צילום רנטגן. הצילום בעצם מאפשר לרופא לבחון את מצב השיניים מכל הכיוונים. יש לעיתים מצבים רפואיים שלא ניתן לראות במבט כללי. ניתן למשל לגלות בקלות מצבים שבהם יש חור עמוק שנגרם בגלל עששת.

מדובר בחור שמגיע עמוק, עד מוך השן (דבר שמצריך טיפול שורש בהקדם). חשוב מאוד לבצע טיפול שכזה אחת לכמה זמן כדי להיות בטוחים שאין בעיה בשיניים שלא התגלתה.

 

טיפול מספר 2 – סתימות

הם גורמים לנו לצרוח בעת אכילה של אוכל חם או קר, הם גם גורמים לנו להחזיק את הלסת ולתהות מתי הכאב ייגמר וכן, אנחנו בהחלט מתכוונים לחורים בשיניים. מגיל צעיר אנחנו שומעים על קריוס ובקטוס שבאים לבקר את מי שלא מצחצח את השיניים שלו היטב או שאוכל הרבה ממתקים.

אפשר לומר שכל אחד מאתנו חווה את המצב הזה לעתים קרובות, כך שאפשר לומר שסתימות נחשבות לאחד הטיפולים שגורמים לכל אחד מאתנו לסור לטיפול דחוף אצל רופא שיניים.

 

טיפול מספר 3 – טיפול שורש

טיפול קבוע נוסף שנעשה אצל רופאי שיניים לעתים קרובות זהו טיפול שורש. טיפול זה מתבצע ברוב המקרים אצל אנשים שבוחרים שלא להגיע אל רופא השיניים בעקבות החששות שצוינו לעיל. כי בעצם מדובר בחור שהלך והחמיר עם הזמן מכיוון שלא טופל בזמן. חשוב להגיע אל רופא השיניים באופן קבוע כדי לעבור טיפול שורש במידה ויש צורך בטיפול שכזה. אי הגעה אל הרופא בזמן עלולה להביא להחמרה משמעותית.

 

טיפול מספר 4 – ניקוי אבנית

אם אתם מכירים את התחום, אתם בטח יודעים שבדרך כלל ניקוי האבנית מתבצע על ידי שיננית ואתם לא טועים. במקרים מסוימים, כאשר מגיעים אל רופא השיניים עם מעט אבנית שמפריעה לטפל בבעיה אחרת, רופא השיניים מבצע ניקוי חירום כדי שהוא יוכל בסופו של דבר, לבצע את ההליך הרפואי שעליו לעשות. אבל ההמלצה שלנו היא בכל מקרה ללכת גם לשיננית לאחר הטיפול (באישור הרופא כמובן) כדי לבצע ניקוי אבנית מלא.

 

סיכום

אלו היו 4 טיפולי השיניים שחשוב לבצע באופן קבוע אצל רופא השיניים שלכם. כעת, כשאתם יודעים מהם הטיפולים הללו, אתם יכולים ליצור קשר עם רופא השיניים ולתאם תור בהקדם לבדיקת מעקב.

רופא שיניים - אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »
איך גילו את החומר CBD?

איך גילו את החומר CBD? החומר המופלא והמרתק הזה שמבטא את סודו של הצמח הפרדוקסלי, זה שהשפעותיו העולמיות החלו עוד משחר ההיסטוריה ונמשכות עד היום: הקנביס. קצת על ההיסטוריה של  CBD.   מתי ואיפה החלו להשתמש בקנאביס? ממצאים היסטוריים מצביעים על שימוש ראשון בקאנביס בהודו. ע"פ הממצאים הפיקו ההודים מהקאנביס 3 סוגי תרכובות – תרכובת לעישון של עלים ופרחים מיובשים,

קרא עוד »