תביעות נזיקין – עצמאי או בעזרת עורך דין?

נזיקין הוא הנזק הנגרם לאדם באירוע בלתי צפוי, כגון: ברחוב, בעבודה, בבית ועוד. מידי יום מתרחשים אירועים או תאונות שיש בהם עילה להגשת תביעת נזיקין. כיצד להגיש את התביעה, והאם כדאי להיעזר בעורך דין – היא שאלה שננסה לענות עליה במאמר זה.

 

תחום דיני הנזקין

דיני נזיקין הוא תחום רחב, הכולל בתוכו נושאים רבים. לדוגמה: נזקי גוף ונזקי רכוש, רשלנות רפואית, ורשלנות ציבורית. רשלנות ציבורית קיימת במקרה של פגיעה בשטח ציבורי, כגון: נפילה ברחוב. התביעה נעשית, מול הרשות העירונית או המקומית. בנוסף, כולל התחום גם: תאונות תלמידים, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, אובדן כושר עבודה, ועוד.

פגיעה נפשית, יכולה גם היא להיות עילה לתביעת נזיקין, במקרים של: הוצאת דיבה, ניצול יחסים או רמאות.

 

תביעת הביטוח הלאומי

תביעת נזיקין לביטוח הלאומי עקב תאונת עבודה, מזכה את התובע באחוזי נכות, המובילים לגובה מסוים של קצבה. התהליך מורכב, וצריך לדעת כיצד להתנהל מול הביטוח. בנוסף, אחד השלבים בתהליך, הוא עמידה בפני וועדה רפואית, שלב מלחיץ ומבלבל למי שאינו מורגל בכך.

 

תביעת רשלנות רפואית

תביעות נזיקין עקב רשלנות רפואית, עלולות להיות מורכבות, ויש צורך לעמוד מול גוף גדול כגון בית חולים. במקרה זה, צריך לדאוג לתיעוד רפואי המהווה מפתח להצלחת התביעה, וחשוב לפעול לכך בהקדם האפשרי, עקב חשש מהתיישנות.

 

הגשת תביעה עצמאית

אדם הנפגע מכל סיבה שהיא, נתקל בהרבה מונחים משפטיים הגורמים לו לבלבול. דוגמאות למונחים אלו הם: סעד כספי, ראשי נזק או עזרת הזולת. במקרה וההחלטה היא על הגשה עצמאית של התביעה, כדאי ללמוד לעומק את נושא התביעה. מיד לאחר המקרה, צריך לדאוג לצלם את המפגע, את הפגיעה שנגרמה, ולפנות לטיפול רפואי.

לאחר מכן, צריך לדווח באופן מפורט כיצד התרחשה התאונה, ולבדוק האם היו עדים או מצלמות באזור. צריך גם לשמור ולתעד את כל המסמכים הרפואיים הנלווים, ובמקרה של תאונת דרכים, אף לפנות למשטרה כדי לקבל אישור על התאונה.

 

סיוע מקצועי

כדי לקבל הכרה מירבת עבור הנזק שנגרם, ולפעול באופן שימצה את הזכויות המגיעות בעקבות מקרה הביטוח, רצוי לקבל סיוע מקצועי מעורך דין, המתמחה בתחום דיני הנזקין.

עורך הדין יודע אלו מסמכים נחוצים בתביעה, יפנה לכל הגורמים האחראים על הפיצוי הכספי: ביטוח ממלכתי או פרטי, וייצג אותך בכל התהליך עד לקבלת הפיצוי ההולם. עורך דין גם ימנע בזבוז של זמן ומשאבים, על תביעות חסרות בסיס בבית המשפט.

 

לסכום

אפשרות הבחירה בין ייצוג עצמי או ייצוג על ידי איש מקצוע, נתון בידי הנפגע. כדי למנוע מיצוי חלקי של הזכויות המגיעות לכם, בעקבות חוסר ידע וניסיון בדיני נזיקין, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי. עבור מידע נוסף בנושא ביטוחים, ניתן לבקר באתר של ארנפלד סוכנות ביטוח.

נזק לרכב לאחר תאונה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
האם בושם בריא לעור הגוף?

הבריאות שלנו היא הדבר החשוב ביותר בעולם וככל שאנו נהיה יותר בריאים כך נהיה פחות מאושרים. על רקע זה אנו חייבים לציין כי שני הדברים המשפיעים עלינו יותר מהכול על הבריאות שלנו זה הגנטיקה שלנו והסביבה שלנו. אז בנוגע לגנטיקה אין לנו הרבה מה לעשות וכך למשל אם אתם סובלים מסוכר גבוה עקב גנטיקה גרועה אתם צריכים לקחת כדור. אך

קרא עוד »
האם מתיחת בטן לגברים שונה ממתיחת בטן לנשים?

גברים אמנם אינם חווים הריונות ואינם מתמודדים עם כל השינויים האסתטיים הכרוכים בו, אך הם כן עלולים לסבול מתופעת דומות כמו סימני מתיחה ועודפי עור ושומן בבטן, הטיפול המומלץ ביותר הינו ניתוח למתיחת בטן. גברים רבים עלולים לסבול מבעיות אסתטיקה הן מסיבות גנטיות והן מירידה ניכרת במשקל. לדוגמא, ניתוח לקיצור קיבה, שאיבת שומן, ועוד. עבור גברים אלו, ניתוח מתיחת בטן

קרא עוד »
מה ההבדל בין ארטיק תעשייתי לבין ארטיק טבעי

ארטיקים טבעיים הם כנראה האופן שבו התחיל ייצור ארטיקים בימים עברו. הדרך לייצור ארטיק טבעי היא כל כך פשוטה והגיונית, שאי אפשר לחשוב על דרך אחרת – אחרי שמכירים את הדרך הזאת ובכל זאת, גם ארטיקים רגילים הם טעימים בטירוף, הם מבוקשים ונחטפים מהמקפיאים בקיץ ולכן, אי אפשר לומר שמוצר אחד יותר טוב מהמוצר השני ובכל זאת – מה ההבדל?

קרא עוד »
איך נעלי צעד ראשון איכותיות תורמות לבריאות התינוק?

כאשר אנו מגדלים תינוק אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים. בין היתר אנו צריכים להכין לתינוק אוכל שהוא יאהב, אנו צריכים להחליף לו חיתולים כל כמה שעות, אנו צריכים להבטיח כי הוא ישן טוב ואנו צריכים לטפל בו אם הוא חולה. אך אחד הדברים הקריטיים לבריאות של התינוק אשר לא זוכה למספיק תשומת לב של ההורים זה העובדה שאנו

קרא עוד »
איך תעשי תסרוקת ערב שבריאה לשיער שלך?

אנשים רבים חושבים שאו שאתה נולד יפה או שאתה נולד מכוער וזו טעות חמורה. כיום כל גבר וכל אישה יכולים לבצע המון דברים בשביל להיות יפים יותר. קחו למשל אישה אשר רוצה להיות יותר יפה, היא יכולה להתאפר, ללבוש בגדים יפים, לשים תכשיטים, לבצע ניתוחים פלסטיים וכן גם לעשות תסרוקת משגעת. אם אתם רוצה לבצע תסרוקת ערב אשר תהיה בריאה

קרא עוד »