תביעות נזיקין – עצמאי או בעזרת עורך דין?

נזיקין הוא הנזק הנגרם לאדם באירוע בלתי צפוי, כגון: ברחוב, בעבודה, בבית ועוד. מידי יום מתרחשים אירועים או תאונות שיש בהם עילה להגשת תביעת נזיקין. כיצד להגיש את התביעה, והאם כדאי להיעזר בעורך דין – היא שאלה שננסה לענות עליה במאמר זה.

 

תחום דיני הנזקין

דיני נזיקין הוא תחום רחב, הכולל בתוכו נושאים רבים. לדוגמה: נזקי גוף ונזקי רכוש, רשלנות רפואית, ורשלנות ציבורית. רשלנות ציבורית קיימת במקרה של פגיעה בשטח ציבורי, כגון: נפילה ברחוב. התביעה נעשית, מול הרשות העירונית או המקומית. בנוסף, כולל התחום גם: תאונות תלמידים, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, אובדן כושר עבודה, ועוד.

פגיעה נפשית, יכולה גם היא להיות עילה לתביעת נזיקין, במקרים של: הוצאת דיבה, ניצול יחסים או רמאות.

 

תביעת הביטוח הלאומי

תביעת נזיקין לביטוח הלאומי עקב תאונת עבודה, מזכה את התובע באחוזי נכות, המובילים לגובה מסוים של קצבה. התהליך מורכב, וצריך לדעת כיצד להתנהל מול הביטוח. בנוסף, אחד השלבים בתהליך, הוא עמידה בפני וועדה רפואית, שלב מלחיץ ומבלבל למי שאינו מורגל בכך.

 

תביעת רשלנות רפואית

תביעות נזיקין עקב רשלנות רפואית, עלולות להיות מורכבות, ויש צורך לעמוד מול גוף גדול כגון בית חולים. במקרה זה, צריך לדאוג לתיעוד רפואי המהווה מפתח להצלחת התביעה, וחשוב לפעול לכך בהקדם האפשרי, עקב חשש מהתיישנות.

 

הגשת תביעה עצמאית

אדם הנפגע מכל סיבה שהיא, נתקל בהרבה מונחים משפטיים הגורמים לו לבלבול. דוגמאות למונחים אלו הם: סעד כספי, ראשי נזק או עזרת הזולת. במקרה וההחלטה היא על הגשה עצמאית של התביעה, כדאי ללמוד לעומק את נושא התביעה. מיד לאחר המקרה, צריך לדאוג לצלם את המפגע, את הפגיעה שנגרמה, ולפנות לטיפול רפואי.

לאחר מכן, צריך לדווח באופן מפורט כיצד התרחשה התאונה, ולבדוק האם היו עדים או מצלמות באזור. צריך גם לשמור ולתעד את כל המסמכים הרפואיים הנלווים, ובמקרה של תאונת דרכים, אף לפנות למשטרה כדי לקבל אישור על התאונה.

 

סיוע מקצועי

כדי לקבל הכרה מירבת עבור הנזק שנגרם, ולפעול באופן שימצה את הזכויות המגיעות בעקבות מקרה הביטוח, רצוי לקבל סיוע מקצועי מעורך דין, המתמחה בתחום דיני הנזקין.

עורך הדין יודע אלו מסמכים נחוצים בתביעה, יפנה לכל הגורמים האחראים על הפיצוי הכספי: ביטוח ממלכתי או פרטי, וייצג אותך בכל התהליך עד לקבלת הפיצוי ההולם. עורך דין גם ימנע בזבוז של זמן ומשאבים, על תביעות חסרות בסיס בבית המשפט.

 

לסכום

אפשרות הבחירה בין ייצוג עצמי או ייצוג על ידי איש מקצוע, נתון בידי הנפגע. כדי למנוע מיצוי חלקי של הזכויות המגיעות לכם, בעקבות חוסר ידע וניסיון בדיני נזיקין, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי. עבור מידע נוסף בנושא ביטוחים, ניתן לבקר באתר של ארנפלד סוכנות ביטוח.

נזק לרכב לאחר תאונה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »