תביעות נזיקין – עצמאי או בעזרת עורך דין?

נזיקין הוא הנזק הנגרם לאדם באירוע בלתי צפוי, כגון: ברחוב, בעבודה, בבית ועוד. מידי יום מתרחשים אירועים או תאונות שיש בהם עילה להגשת תביעת נזיקין. כיצד להגיש את התביעה, והאם כדאי להיעזר בעורך דין – היא שאלה שננסה לענות עליה במאמר זה.

 

תחום דיני הנזקין

דיני נזיקין הוא תחום רחב, הכולל בתוכו נושאים רבים. לדוגמה: נזקי גוף ונזקי רכוש, רשלנות רפואית, ורשלנות ציבורית. רשלנות ציבורית קיימת במקרה של פגיעה בשטח ציבורי, כגון: נפילה ברחוב. התביעה נעשית, מול הרשות העירונית או המקומית. בנוסף, כולל התחום גם: תאונות תלמידים, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, אובדן כושר עבודה, ועוד.

פגיעה נפשית, יכולה גם היא להיות עילה לתביעת נזיקין, במקרים של: הוצאת דיבה, ניצול יחסים או רמאות.

 

תביעת הביטוח הלאומי

תביעת נזיקין לביטוח הלאומי עקב תאונת עבודה, מזכה את התובע באחוזי נכות, המובילים לגובה מסוים של קצבה. התהליך מורכב, וצריך לדעת כיצד להתנהל מול הביטוח. בנוסף, אחד השלבים בתהליך, הוא עמידה בפני וועדה רפואית, שלב מלחיץ ומבלבל למי שאינו מורגל בכך.

 

תביעת רשלנות רפואית

תביעות נזיקין עקב רשלנות רפואית, עלולות להיות מורכבות, ויש צורך לעמוד מול גוף גדול כגון בית חולים. במקרה זה, צריך לדאוג לתיעוד רפואי המהווה מפתח להצלחת התביעה, וחשוב לפעול לכך בהקדם האפשרי, עקב חשש מהתיישנות.

 

הגשת תביעה עצמאית

אדם הנפגע מכל סיבה שהיא, נתקל בהרבה מונחים משפטיים הגורמים לו לבלבול. דוגמאות למונחים אלו הם: סעד כספי, ראשי נזק או עזרת הזולת. במקרה וההחלטה היא על הגשה עצמאית של התביעה, כדאי ללמוד לעומק את נושא התביעה. מיד לאחר המקרה, צריך לדאוג לצלם את המפגע, את הפגיעה שנגרמה, ולפנות לטיפול רפואי.

לאחר מכן, צריך לדווח באופן מפורט כיצד התרחשה התאונה, ולבדוק האם היו עדים או מצלמות באזור. צריך גם לשמור ולתעד את כל המסמכים הרפואיים הנלווים, ובמקרה של תאונת דרכים, אף לפנות למשטרה כדי לקבל אישור על התאונה.

 

סיוע מקצועי

כדי לקבל הכרה מירבת עבור הנזק שנגרם, ולפעול באופן שימצה את הזכויות המגיעות בעקבות מקרה הביטוח, רצוי לקבל סיוע מקצועי מעורך דין, המתמחה בתחום דיני הנזקין.

עורך הדין יודע אלו מסמכים נחוצים בתביעה, יפנה לכל הגורמים האחראים על הפיצוי הכספי: ביטוח ממלכתי או פרטי, וייצג אותך בכל התהליך עד לקבלת הפיצוי ההולם. עורך דין גם ימנע בזבוז של זמן ומשאבים, על תביעות חסרות בסיס בבית המשפט.

 

לסכום

אפשרות הבחירה בין ייצוג עצמי או ייצוג על ידי איש מקצוע, נתון בידי הנפגע. כדי למנוע מיצוי חלקי של הזכויות המגיעות לכם, בעקבות חוסר ידע וניסיון בדיני נזיקין, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי. עבור מידע נוסף בנושא ביטוחים, ניתן לבקר באתר של ארנפלד סוכנות ביטוח.

נזק לרכב לאחר תאונה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
התפתחות אישית בעזרת NLP

מיצוי הפוטנציאל האמיתי של אדם הוא כמו למצוא אוצר נסתר. הוא לא בהכרח קבור עמוק כמו שניתן היה לחשוב – לעתים קרובות הוא דווקא מוסתר קרוב מאוד לפני השטח, אבל אנחנו זקוקים לעזרה על מנת שנוכל לגלות אותו מחדש ולהפיח בו חיים… במאמר זה נבחן כלים שונים מעולם ה – NLP שבכוחם לסייע במימוש הפוטנציאל האישי הגלום בכל אחד מאיתנו

קרא עוד »
האם פסיכיאטר ילדים זה פתרון לבעיות התנהגות אצל ילדים?

השקט שאחרי הסערה. סיימתי הרגע לטאטא את הזכוכיות ולזרוק אותן לפח, לפחות שלא יהיו עוד נפגעים. אני מתיישבת על הספה, ולוקחת נשימה עמוקה. אני מרימה את מבטי ומסתכלת על הבית ההפוך. תכולת מגירת המשחקים על הרצפה, כסאות הפוכים, ציור קרוע לגזרים, ואינספור חתיכות פאזל מפוזרות ברחבי הסלון. הוא נכנס הביתה, מבט אחד, והכל ברור. אני אפילו לא צריכה להסביר. הוא

קרא עוד »
יוגה למתחילים – איך לאט לאט תתקדמו בתרגילי

יוגה היא צורת אימון גופני – רוחני אשר פותחה בהודו, ומטרתה היא להגיע לאיזון רוחני על ידי אימון גופני. תרגילי היוגה מתחלקים למספר רמות, והרמה הבסיסית ביותר היא יוגה למתחילים. כעת נשאלת השאלה – כיצד משתפרים ומתקדמים ברמות? על מנת להתקדם ברמות, ולהגיע לתרגילים מורכבים יותר, וברמה מתקדמת יותר, תצטרכו להקפיד על מספר כללים. במאמר זה תיחשפו לכללי הזהב שיעזרו

קרא עוד »
מהי רמת האלכוהול המותרת שאיתה אסור לנהוג ואיך מודדים אותה

יצאת לאירוע משפחתי וישבת על הבר, דיברת עם הברמן על סוגי האלכוהול השונים ורק לקחת פה ושם כמה טעימות, כמה צ'ייסרים ולקינוח, שתית רק כמה קוקטיילים. אתה בטח אומר לעצמך באותם רגעים שזה רק קוקטייל, ובטח הברמן הוסיף אליו בעיקר מיץ ממותק וקצת מים ויש בו רק כמה טיפות בודדות של אלכוהול. אתה חושב שאתה יכול לעלות על ההגה? כדאי

קרא עוד »
איך להוזיל עלויות הסרת שיער

מכירים את זה שקניתם רכב חדש? או אולי שינתם מקום עבודה? הצטרפתם למועדון חברים או אפילו שינתם מקום מגורים? לרוב עם השינויים מגיעים רגשות חרטה או שמחה, מרמור או השלמה, לרוב היו אלה רגשות משתנים פעמים לטובה אך פעמים אף לרעה. בדבר אחד אנשים לא מצטערים, אסתטיקה, שינויים שנותנים לגוף שלך הרגשה  טובה יותר, נשארים איתך, תחשבו שהשיער הסורר עוזב

קרא עוד »