תמלול משפטי של רגעים רפואיים – האם זה חשוב

לשם מה יש צורך להקליט מהלך טיפול רפואי? מתי עולה הצורך בתמלול משפטי, ומה הפרמטרים הדרושים לשם הגשת תמלול לבית המשפט? על שאלות אלו ועוד נענה במאמר הבא. תמלול משפטי של רגעיים רפואיים – האם זה חשוב.

 

שירותי התמלול

שירותי תמלול הינם שירותים שמטרתם להעביר קובץ קולי, לטקסט כתוב. איש המקצוע, התמלילן, אשר אחראי על פעולת התמלול, מאזין להקלטה ומעבירה לידי כתב, מילה במילה את שנאמר בה, וכן את המתרחש. על התמלילן לבצע את מלאכת התמלול באופן מדויק, שאינו מחסיר פרט.

כיום שירותי התמלול רלוונטיים לכל עניין ודבר, החל מתמלול פגישות וישיבות למיניהן, דרך תמלול ראיונות חוקרים ועיתונאיים, וכלה  גם בתהליך של תמלול משפטי לבית משפט.

 

תמלול הליך רפואי – למי זה תורם?

כאשר מדובר בהליך רפואי, התמלול יכול לסייע לשני הצדדים המעורבים – הרופא המטפל, והמטופל אשר עובר את ההליך, שכן לכל צד בדבר אינטרסים שונים.

לא פעם אנו נתקלים במקרים של רשלנות רפואית, בהם הרופא או בית החולים בו נעשה ההליך, אינם לוקחים אחריות על מעשיהם. במקרה של רשלנות מצד הרופאים, כאשר הדברים מוקלטים ומתועדים, לא ניתן להכחיש ולהתווכח, וניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית לבית המשפט. קיום הקלטה של מהלך הטיפול הרפואי והימצאות התמלול, תסייע להוכחת הרשלנות שהתרחשה במעמד בית המשפט.

 

הצד השני של המטבע – הרופא המטפל

גם מהצד השני, הצד של הרופאים, ישנם לא מעט מקרים אשר מסתיימים בבית משפט. מטופלים אשר אינם שבעי רצון מטיפולם, לא פעם מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית כנגד הרופאים המטפלים. כאשר קיימת הקלטה של מהלך הטיפול הרפואי, יכול הרופא להיות בטוח וסמוך כי הוא מכוסה, ויוכל להוכיח את חפותו בבית המשפט.

 

תמלול לבית משפט

כאשר ברצונכם להגיש תביעה או שמא להתגונן מפני תביעה, ובידכם הקלטה של ההליך הרפואי, עליכם להעבירה, כאמור, לחברת תמלול, על מנת להגישה לבית משפט. כאשר מגישים תמלול לבית משפט, ישנם מספר פרמטרים בהם צריכים לעמוד. ראשית, יש צורך בשכירת שירותי תמלול מקצועיים ואמינים. שנית, אל התמלול המוגש לידי בית המשפט, תצורף חוות דעת של מומחה בתחום. לבסוף, על מנת שההקלטה והתמלול יהיו קבילים ויחשבו כראייה, על התמלול להיות מוגש עם ההקלטה המקורית.

מדובר בכוח רב, אשר יכול לסייע לשקף ההליך הרפואי שהתנהל, ולהוכיח את צדקתכם וחפותכם בבית המשפט.

 

חברת תמלול

כאשר הנכם זקוקים לשירותי תמלול, ישנה חשיבות רבה כי התמלול יעשה באופן מקצועי ואמין, שכן התמלול מיועד להגיע לבית המשפט. חברת התמלול צריכה להיות מוכרת בבתי המשפט.

תמלול משפטי

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מה ההבדל בין מדרסים רגילים לאורטופדיים

כיצד תדעו אם אתם צריכים מדרסים רגילים או מדרסים אורטופדיים? לא כולם צריכים מדרסים בהתאמה אישית ולעומת זאת מדרסים אורטופדיים לא מתאימים רק לספורטאים. מדרסים רגילים לא פותרים כל בעיה שיש בכף הרגל ואלו הם בעצם רפידות עם מבנה אוניברסילי של כף רגל. מדרסים רגילים נותנים תמיכה לקשת שיש בכף הרגל אך הם לא מתקנים מנח כף רגל לקוי ומתאימים

קרא עוד »
קורס עזרה ראשונה בסיסי מול מתקדם – ההבדלים

קורסי עזרה ראשונה הם קורסים חשובים בעלי חשיבות רבה לחיים של בני האדם. הקורסים הללו מכשירים את האדם הפשוט לתת עזרה במצבים ובמקרים מסוימים אשר יכולים לסכן חיים ולקרות ביום יום. הקורסים הללו מקנים כישורים המלווים אותנו לכל החיים ונותנים לנו את היכולת לתפקד במצבים מסכני חיים. גם לקורסי עזרה ראשונה יש רמות מסוימות וכל סוג של קורס נותן עוד

קרא עוד »
מהן ההשלכות לטווח הארוך של חרדת נהיגה ואיך ניתן להימנע מכך?

חרדת נהיגה היא פוביה הקשורה להימצאות ברכב או לנהיגה עצמה, הבאה לידי ביטוי בפחד מוגזם ולא הגיוני מבחינת הסביבה. הפוביה יכולה להיות קלה או להיות שם לתקופה ארוכה מאוד אם לא מטפלים בה בזמן. מהן ההשלכות של חרדת נהיגה לטווח הארוך וכיצד נמנעים מהן – על כך במאמר הבא.   מה הגורמים לחרדת נהיגה? חרדת נהיגה היא פוביה ספציפית הנובעת

קרא עוד »
שלושה יתרונות בריאותיים בבריכות שחייה פרטיות

מעבר להנאה הגדולה שבבריכות השחייה, רבים טוענים כי לבריכות יש גם יתרונות בריאותיים לא מעטים, אולם רבים מאיתנו לא יודעים אפילו מה הם היתרונות המדוברים. בדיוק לשם כך אספנו ארבעה יתרונות בריאותיים חשובים, שכל משתמש ומשתמשת בבריכות שחייה, ירוויחו. כיום כמעט כולם יודעים ששחייה היא ספורט בריא. אבל לא מדובר רק על שחיה. בעלים של בריכות פרטיות, שלא תמיד מתאימות

קרא עוד »
מהו טיפול שורש ואיך ניתן להימנע מכך

בימים טרופים אלו, לא משנה את מי תשאלו, מכל צדי המפה ומכל גווני קשת הזהויות בישראל, ואפילו בעולם! כולם יחלקו פחד ורתיעה אחת חד משמעית, שרק מלהגיד את שמה עוברת צמרמורת בגב – רופא שיניים. עם כמה שהפה שלנו הוא מועד לפורענות מבחינת דלקות ובעיות וטיפולים מפחידים עם גלים רוטטים ומצמררים, טיפול שורש הוא הטיפול הנפוץ ובין המרתיעים ביותר שעבר

קרא עוד »