10 טיפים להתמודדות עם חרדות

התמודדות עם חרדה היא מנת חלקם של לא מעט גברים, נשים ואפילו ילדים. כיצד ניתן להתמודד עם החרדה? להלן 10 טיפים חשובים אותם ניתן ליישם לצורך התמודדות עם החרדה.

 

התמודדות עם חרדות – אתם לא לבד

בשנים האחרונות עלתה המודעות הציבורית בכל הקשור לקשר בין גוף לנפש, ובעיקר כיצד החרדה משפיעה על חיינו. למעשה, רבבות בני אדם בכל רחבי העולם כמו גם בישראל סובלים מהתקפי חרדה הולכים ונשנים כמו גם מחרדה קיומית או חברתית אשר לרוב איננה מטופלת, ומשום כך רבים מוצאים את עצמם חווים תחושות או התקפי חרדה באופן תדיר, לעיתים אפילו בכל יום. על מנת לטפל בבעיה צרו קשר עם מרכז מוסמך אשר מתמחה בטיפול בחרדה, וזאת בכדי שתוכלו להעניק לכם את הטיפול המיטבי לצורך טיפול בחרדות והפחתה שלהן עד מידת האפשר. במדריך הבא נציג בפניכם 10 טיפים להתמודדות עם חרדות, אותם תוכלו ליישם כבר עכשיו.

איש בחרדה

10 טיפים להתמודדות עם חרדות

  1. תרגילי נשימה – תרגילי נשימה נמצאו מחקרית כאפקטיביים לצורך הפחתה ברמות החרדה. באמצעות טכניקות אותן ניתן ללמוד גם דרך האינטרנט ניתן להתמודד היטב עם החרדה, ולתת לה לחלוף.
  2. מוזיקה – הקשבה למוזיקה מרגיעה או מוזיקה אותם אתם חובבים במיוחד יכולה לסייע באופן ניכר להפחתה ברמות החרדה, כחלק מהפעלה של חוש השמיעה.
  3. רשימת מטלות – כתיבה של רשימת מטלות אותה עליכם לבצע בהמשך השבוע יכולה לעזור באופן ניכר להפחתה ברמות החרדה, כך שתוכלו להעסיק את המוח במשימות במקום להתמקד בחרדה עצמה.
  4. דמיון מודרך –במידה ואתם חווים חרדה, מומלץ לדמיין לעצמכם כי אתם נמצאים במקום בטוח ונוח, כמו גם כזה אשר מעורר בכם רגשות חיובים וחזקים.
  5. פעילות גופנית סדירה – פסיכולוגים ממליצים על ביצוע פעילות גופנית באופן תדיר, לאור הפרשה של הורמונים אשר אחראים על רמת האושר
  6. שיתוף – רבים מאלו אשר סובלים מחרדה מדווחים על תחושה של בדידות. משום כך, שיחה עם אדם קרוב או חבר ושיתוף יכולות לעזור מאוד לצורך התמודדות עם החרדה, כמו גם לצורך קבלת תמיכה.
  7. תזונה מאוזנת – תזונה מאוזנת יכולה לתרום באופן משמעותי להתמודדות עם חרדה, בתנאי כי מדובר במאכלים אשר עשירים בסידן, חלבון וויטמינים.
  8. ייעוץ מקצועי – במידה ואתם חשים כי החרדה משתלטת על חייכם, מומלץ לגשת ולפנות למרכז אשר מתמחה בתחום, לצורך קבלת ייעוץ מקצועי אשר נועד לתת לכם ארגז כלים אפקטיבי לצורך התמודדות.
  9. טיפולים הוליסטי – טיפול הוליסטי נחשב בשנים האחרונות כאחד הטיפולים הטובים ביותר להתמודדות עם חרדה. מדובר בקשת רחבה של טיפולים אותם ניתן לקבל בהתאמה אישית, ממטפלים מוסמכים.
  10. היצמדות להווה – היצמדות  למחשבות של היותכם נוכחים כאן ועכשיו במקום בחרדה תעזור לצורך התמודדות.
תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »