נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

10 טיפים להתמודדות עם חרדות

טב נגינה

התמודדות עם חרדה היא מנת חלקם של לא מעט גברים, נשים ואפילו ילדים. כיצד ניתן להתמודד עם החרדה? להלן 10 טיפים חשובים אותם ניתן ליישם לצורך התמודדות עם החרדה.

 

התמודדות עם חרדות – אתם לא לבד

בשנים האחרונות עלתה המודעות הציבורית בכל הקשור לקשר בין גוף לנפש, ובעיקר כיצד החרדה משפיעה על חיינו. למעשה, רבבות בני אדם בכל רחבי העולם כמו גם בישראל סובלים מהתקפי חרדה הולכים ונשנים כמו גם מחרדה קיומית או חברתית אשר לרוב איננה מטופלת, ומשום כך רבים מוצאים את עצמם חווים תחושות או התקפי חרדה באופן תדיר, לעיתים אפילו בכל יום. על מנת לטפל בבעיה צרו קשר עם מרכז מוסמך אשר מתמחה בטיפול בחרדה, וזאת בכדי שתוכלו להעניק לכם את הטיפול המיטבי לצורך טיפול בחרדות והפחתה שלהן עד מידת האפשר. במדריך הבא נציג בפניכם 10 טיפים להתמודדות עם חרדות, אותם תוכלו ליישם כבר עכשיו.

איש בחרדה

10 טיפים להתמודדות עם חרדות

  1. תרגילי נשימה – תרגילי נשימה נמצאו מחקרית כאפקטיביים לצורך הפחתה ברמות החרדה. באמצעות טכניקות אותן ניתן ללמוד גם דרך האינטרנט ניתן להתמודד היטב עם החרדה, ולתת לה לחלוף.
  2. מוזיקה – הקשבה למוזיקה מרגיעה או מוזיקה אותם אתם חובבים במיוחד יכולה לסייע באופן ניכר להפחתה ברמות החרדה, כחלק מהפעלה של חוש השמיעה.
  3. רשימת מטלות – כתיבה של רשימת מטלות אותה עליכם לבצע בהמשך השבוע יכולה לעזור באופן ניכר להפחתה ברמות החרדה, כך שתוכלו להעסיק את המוח במשימות במקום להתמקד בחרדה עצמה.
  4. דמיון מודרך –במידה ואתם חווים חרדה, מומלץ לדמיין לעצמכם כי אתם נמצאים במקום בטוח ונוח, כמו גם כזה אשר מעורר בכם רגשות חיובים וחזקים.
  5. פעילות גופנית סדירה – פסיכולוגים ממליצים על ביצוע פעילות גופנית באופן תדיר, לאור הפרשה של הורמונים אשר אחראים על רמת האושר
  6. שיתוף – רבים מאלו אשר סובלים מחרדה מדווחים על תחושה של בדידות. משום כך, שיחה עם אדם קרוב או חבר ושיתוף יכולות לעזור מאוד לצורך התמודדות עם החרדה, כמו גם לצורך קבלת תמיכה.
  7. תזונה מאוזנת – תזונה מאוזנת יכולה לתרום באופן משמעותי להתמודדות עם חרדה, בתנאי כי מדובר במאכלים אשר עשירים בסידן, חלבון וויטמינים.
  8. ייעוץ מקצועי – במידה ואתם חשים כי החרדה משתלטת על חייכם, מומלץ לגשת ולפנות למרכז אשר מתמחה בתחום, לצורך קבלת ייעוץ מקצועי אשר נועד לתת לכם ארגז כלים אפקטיבי לצורך התמודדות.
  9. טיפולים הוליסטי – טיפול הוליסטי נחשב בשנים האחרונות כאחד הטיפולים הטובים ביותר להתמודדות עם חרדה. מדובר בקשת רחבה של טיפולים אותם ניתן לקבל בהתאמה אישית, ממטפלים מוסמכים.
  10. היצמדות להווה – היצמדות  למחשבות של היותכם נוכחים כאן ועכשיו במקום בחרדה תעזור לצורך התמודדות.
אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תרופות
ספר
תרופות סבתא נגד דכאון

מחלת הדיכאון היא ללא ספק אחת מהמחלות הכי נפוצות של העיר המודרני שבו אנחנו חיים. לכן, אם גם אתם