4 סיבות לסבל כרוני מכאבי גב

פעמים רבות בחיינו אנחנו סובלים מכאבי גב.

בדרך כלל אנו נסתכל על כאבי הגב כמטרד חולף שהגיע בגלל פעילות פיזית או ביצוע תנועה לא נכונה.

אך, לעיתים הסבל מכאבי הגב נהפך לסבל כרוני, ואז נתחיל לדאוג.

כאבי גב כרוניים מהווים מטרד רציני שמונע ביצוע פעולות יום יומיות פשוטות.

הטיפולים בכאבי גב משתנים בהתאם לסיבת הופעתם וכוללים: פיזיותרפיה, נטילת משככי כאבים, ניתוחים, קנביס רפואי ועוד.

מעוניינים לדעת מדוע אתם סובלים מכאבי גב? לא יודעים כיצד יש לטפל בכאבים? להלן רשימה של סיבות שכיחות להופעת כאבי גב כרוניים:

בלט דיסק ופריצת דיסק:

אחת הסיבות השכיחות ביותר לכאבי גב כרוניים היא פריצת דיסק. בין כל שתי חוליות בעמוד השדרה קיים דיסק שמרפד את המרווחים בין החוליות ומסייע בבלימת זעזועים. פריצת דיסק היא מצב שבו נוצר קרע בטבעת החיצונית של הדיסק, החומר המצוי בו יוצא החוצה וקיימת סכנה להתפתחות דלקת כתוצאה מהפעלת לחץ על הרקמה העצבית. פריצת דיסק מחולקת למספר שלבים ובניהם: היחלשות טבעת הדיסק, בלט  דיסק ורדיוקולופתיה. פריצת הדיסק עלולה לגרום לכאבים בצוואר, במותניים ובגב התחתון.

אם אתם חשים כאבי גב שמתאימים להסברים המפורטים לעיל, עליכם לפנות לרופא מוסמך ולטפל באופן מקצועי בפריצת הדיסק. כיום קיימים טיפולים שונים לפריצת דיסק לרבות: פיזיותרפיה, משככי כאבים, סטרואידים, ניתוחים ועוד.

 

הפרעות שלד

קיימות הפרעות שלד מסוימות שעלולות להביא לכאבי גב כרוניים. הפרעות אלו כוללות: עקמת שגורמת לכאבי גב בגילאים מבוגרים, לורדוזיס כלומר קמירות של הגב התחתון והפרעות מבניות מולדות אחרות.

 

כאבי גב שמקורם בפעילות דלקתית

אם אתם סובלים מכאב גב כרוני שממוקד בציר עמוד השדרה או במפרק הסקרואיליאק זהו עלול להיות כאב גב שהגיע ממקור דלקתי. כאב זה מאופיין בנוקשות בוקר ובהקלה בכאבים כאשר הגוף נמצא בתנועה. קיימות דלקות רבות שעלולות לגרום לכאבי הגב הללו ולעיתים הן מגיעות כתסמין למחלה מסוימת כגון פסוריאזיס.

 

אבנים בכליות:

כאבי גב חדים באזור הגב התחתון עלולים להגיע בגלל אבנים בכליות. לרוב, כאבים אלו יופיעו רק בצד אחד שבו נוצרו האבנים ולעיתים להוביל גם לכאבים בצלעות, בירך ובבטן התחתונה. כאב זה מתגבר ונחלש לסירוגין ולעיתים יכול להגיע לרמת כאב גבוהה שתחייב נסיעה לבית חולים.

 

סיבות נוספות

קיימות סיבות רבות להופעת כאבי גב כגון: הזדקנות, השמנה, עישון, ביצוע ספורט באופן אינטנסיבי, הריון, טראומה, מתח ולחץ, הרמת משאות כבדים, גנטיקה ועוד.

על מנת למנוע כאבי גב עליכם לאמץ הרגלי תנועה, להקפיד על ישיבה נכונה וזקופה, להימנע מחוסר תנועה ממושך, להימנע משינה על הבטן, להתמיד בפעילות ספורטיבית, לבחור נעליים איכותיות, לנוע באיטיות ובאופן מבוקר ולישון על מזרון שתומך בגוף. עקרונות אלו הם עקרונות חשובים מאוד שישפיעו על הופעת כאבי גב וימנעו מכם סבל ועוגמת נפש.

 

טיפול רפואי

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

  ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור

קרא עוד »
רופא שיניים – אילו טיפולים חשוב לעשות באופן קבוע

ישנם לא מעט אנשים שנמנעים מהגעה אל רופא השיניים מסיבות שונות (חשש מכאב, פחד מהוצאה לא צפויה ועוד). אם אתם נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שיש כמה טיפולי שיניים שאתם חייבים לעשות באופן קבוע ודחייה או ביטול של טיפולים אלו עשויה להחמיר את המצב הקיים. לכן, כדאי שתקראו את השורות הבאות, תגלו את טיפולי השיניים החשובים ותקבעו תור לרופא

קרא עוד »
מה הקשר בין בעיות בשיניים להשמנת יתר

עם התפתחותו של השוק החופשי, וחוסר הגבלה בצריכת המזון ובאיכותו במדינה, החלו להתפתח בעיות השמנה רבות בקרב האוכלוסיה, ובהכרח גם בעיות שיניים גדולות. השיניים הן המסננת שבין המזון לקיבתנו. כשאנו לועסים את המזון שאנו צורכים, השיניים עובדות קשה ואיתן גם הלסת שלנו. ככל שנזיק לשיניים עם מזונות מסוכרים ומתועשים, כך בעיות השיניים תגדלנה יותר, ובהתאם לזאת גם ההשמנה שכולנו מפחדים

קרא עוד »
מהם הקריטריונים של הוועדה הרפואית לקבלת פטור ממס הכנסה

במקרה שבו אדם סובל מנכות רפואית בדרגה מסוימת, מאפשר לו החוק ליהנות מפטור מתשלום מס על הכנסה עד לגובה מסוים. על מנת לעמוד בתנאי הזכאות, עליו להתייצב בפני וועדה רפואית לקבלת פטור ממס הכנסה, שבה ייקבע האם הוא עומד בקריטריונים אשר מזכים בפטור.   חבות במס ואפשרות לקבלת פטור חוקי המס במדינת ישראל מחייבים כל אדם בתשלום מס הכנסה, המהווה

קרא עוד »
לחץ בזוגיות – האם זה משפיע על הבריאות ואיך ניתן למדוד את זה

מערכות זוגיות יכולות להיות מלוות בקשיים שונים, שלעיתים עלולים להוות גורם מפריע במיוחד למערכת הזוגית. אחת התחושות הנפוצות ביותר במערכות זוגיות היא תחושה הלחץ. הלחץ יכול לא רק להפריע למערכת הזוגית אלא גם להשפיע על הבריאות שלנו בצורה לא טובה. אז אם אתם בליבה של מערכת יחסים או מתלבטים האם להיכנס לתוכה, המאמר הזה בשבילכם.   לחץ ובריאות לחץ היא

קרא עוד »