נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

5 מחלות שמזכות בפטור ממס הכנסה

מס הכנסה

פטור ממס הכנסה ניתן למי שעומדים בקריטריונים שנקבעים על ידי המוסד לביטוח לאומי ואחרי שפוגשים ועדה רפואית. עם זאת, ניתן להצביע על מחלות ספציפיות שמגדילות את הסיכוי לקבלת הפטור

 

מהו פטור ממס הכנסה?

מטרת הפטור היא להקל על העומס הכלכלי על אלו המתמודדים עם אתגרים בריאותיים משמעותיים. הבה נעמיק בחמש מחלות המתאימות לפטור זה, ונבין את מהותן ואת הרציונל מאחורי הכללתן ברשימה:

מס הכנסה

 1. סרטן (פעילים ושורדים)

סרטן, מחלה המאופיינת בצמיחה בלתי מבוקרת והתפשטות של תאים לא תקינים, יכולה להיות בעלת השפעה עמוקה על חייו של אדם. מתוך הכרה בשיעור הפיזי, הרגשי והכלכלי של סרטן פעיל והדרך המורכבת להחלמה, מציעה מערכת המס פטורים כדי להקל על הנטל.

הטיפול בסרטן, לרוב ממושך ואינטנסיבי, עלול להפריע ליכולת של אדם לעבוד, מה שמצדיק את הצורך בתמיכה כספית כזו.

 

 2. מחלת פרקינסון

מחלת פרקינסון, הפרעה מתקדמת במערכת העצבים, משפיעה על התנועה ועלולה להוביל לפגיעה חמורה לאורך זמן. תסמינים כמו רעד, נוקשות ובעיות שיווי משקל, לא רק משפיעים על איכות החיים, אלא גם על היכולת לשמור על תעסוקה סדירה. הפטור ממס לחולי פרקינסון מכיר באופי הפרוגרסיבי של המחלה ובהשפעתה על יכולת ההשתכרות של הפרט.

 

 3. HIV

נגיף הכשל החיסוני האנושי (HIV) פוגע במערכת החיסון, מה שהופך אנשים לרגישים יותר לזיהומים ומחלות. בעוד שטיפולים מודרניים הפכו את HIV למצב כרוני שניתן לניהול, עבור רבים הוא עדיין מציב אתגרים בריאותיים משמעותיים. הפטור ממס לחולי HIV משקף את הצרכים הרפואיים השוטפים ואת ההשפעה הפוטנציאלית של המחלה על העבודה והפרודוקטיביות.

 

4. עיוורון או לקות ראייה חמורה

בשביל לקבל אישור פטור ממס הכנסה צריך לעבור תהליך מסודר. עיוורון או לקות ראייה חמורה שמשנים באופן דרסטי את חייו של אדם ומשפיעים על ניידותו, עצמאותו ויכולתו לעסוק בצורות עבודה רבות. הפטור ממס לאנשים עם ליקויי ראייה משמעותיים, מהווה הכרה באתגרים אלו וכן בהוצאות הנוספות שהבעיה גורמת בחיי היום יום, כגון טכנולוגיות וסיוע אישי.

 

 5. טרשת נפוצה (MS)

טרשת נפוצה היא מחלה של מערכת העצבים המרכזית, המשבשת את זרימת המידע בתוך המוח ובין המוח לגוף. התסמינים של טרשת נפוצה אינם ניתנים לחיזוי ומשתנים בעוצמתם, החל מחוסר תחושה ועקצוץ ועד לשיתוק. הפטור ממס לחולי טרשת נפוצה לוקח בחשבון את האופי הבלתי צפוי של המחלה ואת הפוטנציאל שלה לשבש באופן משמעותי את היכולת לעבוד.

 

לסיכום

ברשויות המס מכירים בהשפעה העמוקה שיכולה להיות לתנאים בריאותיים על חייו של אדם ועל יכולתו להתפרנס. סקירה זו מדגישה את המחלות המוכרות בדרך כלל לפטור ממס, אך חיוני להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום המס או עם מומחים רפואיים לקבלת ייעוץ מותאם אישית והבנה מקיפה של קריטריוני הזכאות.

מס הכנסה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות