נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 סוגים של תוספי תזונה וחשיבותם

תוספים תזונתיים

תוספי תזונה יכולים להשלים חוסרים חשובים לגוף האדם, אך חשוב להכיר את ההבדלים בין תוספים על מנת לבחור אותם נכון. בשלב הבא, ניתן לשלב את התוספים עם תזונה מגוונת שמומלצת על ידי בעלי המקצוע ורופאי המשפחה

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לחשיבותם של תוספי תזונה בתזונה היומיומית שלנו, במיוחד במצבים בהם מקורות מזון טבעיים אינם מספיקים כדי לענות על הצרכים התזונתיים של גופנו. בישראל, כמו במקומות רבים אחרים בעולם, צריכת תוספי מזון נמצאת במגמת עלייה, במטרה לגשר על הפער בין מה שאנו צורכים לבין מה שגופנו דורש. בהקשר זה, הבה נדון בחמישה תוספי תזונה בולטים ומשמעותם עבור גוף האדם:

 

מגנזיום ביסגליצינאט

מגנזיום הוא מינרל חיוני לתהליכים פיזיולוגיים שונים, כולל תפקוד שרירים ועצבים, ייצור אנרגיה וסינתזה של DNA , RNA וחלבונים. בעוד שמגנזיום זמין במזונות רבים כגון ירקות ירוקים עליים, אגוזים ודגנים מלאים, גורמים מסוימים כמו דלדול אדמה יכולים להשפיע על הנוכחות הטבעית שלו במזונות אלה.

יתר על כן, לאנשים מסוימים עשויות להיות דרישות מוגברות לצריכת מגנזיום או בעיות ספיגה. מגנזיום ביסגליצינאט הוא צורה של מגנזיום הקשורה לחומצת האמינו גליצין, מה שיכול לשפר את ספיגתו במעי ולהפחית הפרעות במערכת העיכול כמו שלשולים.

תוספים תזונתיים

ויטמין D

זהו תוסף נוסף הנצרך בדרך כלל, המכונה לעתים קרובות "ויטמין שמש". ויטמין D מסונתז בעור שלנו כאשר הוא נחשף לאור השמש. לאור מיקומה הגיאוגרפי של ישראל ואורח החיים של רבים מתושביה, אשר עשוי להיות כרוך בשהייה ממושכת בבית, עלול להיווצר מחסור בוויטמין D. ויטמין זה הינו מכריע לספיגת סידן, לבריאות העצם ולתפקוד מערכת החיסון. כמו כן, חשוב לציין שככל שהאדם מתבגר, יורדת היכולת של העור לייצר ויטמין D.

 

חומצות שומן אומגה 3

בגלל שמקורן בעיקר מדגים וממקורות צמחיים מסוימים, חומצות שומן אלו מהוות חלק בלתי נפרד מבריאות הלב וכלי הדם, תפקוד המוח ותהליכים אנטי דלקתיים. אומגה 3, במיוחד חומצה איקוספנטאנואית (EPA) וחומצה דוקוסהקסאנואית (DHA), אינן יכולות להיות מיוצרות על ידי הגוף בכמות מספקת, מה שהופך את התוספים להכרחי עבור אלה שאינם צורכים מספיק חומצות שומן דרך התזונה שלהם.

תוספים תזונתיים

פרוביוטיקה

אלה הם מיקרואורגניזמים חיים שיכולים להעניק יתרונות בריאותיים כאשר צורכים אותם. עם ההבנה ההולכת וגוברת של הקשר מעי-מוח והמשמעות של מיקרוביום בריא, פרוביוטיקה הפכה לאינטגרלית בטיפול בהפרעות במערכת העיכול ובשיפור תפקוד מערכת החיסון, והיא עשויה להשפיע על מצב הרוח ובריאות הנפש.

 

תוספי ברזל

ברזל הוא מרכיב בסיסי בהמוגלובין, מולקולה הנושאת חמצן בדם. בעוד שברזל קיים באופן טבעי במזונות כמו בשר אדום, שעועית ותרד, אוכלוסיות מסוימות, כגון נשים במחזור, נשים בהריון וצמחונים, עלולות להיות בסיכון למחסור בברזל. תוספת ברזל יכולה להיות חיונית במניעת אנמיה, עייפות ופגיעה בתפקוד החיסוני.

תוספים תזונתיים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תזונה
קופסה
איך בוחרים אבקת חלבון

לפני כמה עשורים הופיע בארצות הברית מוצר ייחודי וחדשני, אל הארץ הוא הגיע לפני כחמש עשרה שנה. ניתן למצוא